Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w warcaby

W sobotę 9 grudnia miński Pałac oddany został we władanie warcabistom, którzy zjechali z całej Polski na 9. otwarte mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w warcabach stupolowych. Na dystansie 7 rund 189 meczów rozegrało 54 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych, w tym czterech arcymistrzów

Wygrali obcy

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w warcaby / Wygrali obcy

Trzech arcymistrzów w klasyfikacji generalnej zajęło miejsca na podium: Marcin Grzesiak i Stanisław Urbanek z dorobkiem 6 pkt oraz Andrzej Słapiński, który zdobył 5,5 pkt, tak jak mistrz Karol Dutkiewicz. Z dorobkiem 5 pkt wraz z arcymistrzem Mirosławem Kobylińskim na miejscach 5-10 uplasowali się mińscy stupolowcy - Damian Rosiński z Diagramu oraz Przemysław i Łukasz Kosobudzcy z Mazovii. Mistrz Europy orlików Oskar Budis z 4,5 pkt znalazł się w grupie lokat 11-16, a wraz z nim trzech zawodników Diagramu - Kamil Paluch oraz Łukasz i Marcin Wocialowie. W pierwszej dwudziestce był też Damian Derlatka (4 pkt) z Mazovii. W trzeciej dziesiątce po zdobyciu 3,5 pkt uplasowała się trójka zawodników Diagramu - Katarzyna Gańko, Ewelina Nowak i Piotr Makarewicz oraz trójka z Mazovii - Justyna Trawińska, Ewa Kosobudzka i Tadeusz Malinowski. Rozdano też medale i puchary w różnych kategoriach wiekowych. Sędziami zawodów byli: Grzegorz Kulma (główny) oraz Steafan Czajkowski, Marta Kulma i prezes PZW Tadeusz Kosobudzki. Tegoroczne mistrzostwa były skromniejsze od poprzednich, które odbywały się niejako przy okazji mistrzostw świata, ale zawodnicy spoza Mińska Mazowieckiego lubią przyjeżdżać tu na zawody, bo jak twierdzą ...jest tu przyjazna atmosfera dla warcabów stupolowych. Jakby na potwierdzenie tego mamy informację, że 20-24 stycznia przyszłego roku odbędą się tu młodzieżowe mistrzostwa Polski z udziałem ponad 200 zawodników. Nie bez znaczenia jest tu osobisty udział w ich organizacji prezesa związku Tadeusza Kossobudzkiego i sukcesy mińskich młodzieżowców z jego synem Łukaszem na czele.

Numer: 2005 51   Autor: (jot)