W sobotę 20 sierpnia 2011 roku o godzinie 11.00 w budynku Przychodni Opieki Zdrowotnej w Kałuszynie odbędą się prelekcje z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

Kałuszyn zapobiega

Wykłady organizowane są w ramach projektu Zdrowa Gmina, który ma na celu zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych – zaprasza Agnieszka Gałązka, kierownik SP ZOZ w Kałuszynie.
Wykład będzie podzielony na dwie części. Pierwsza to upowszechnianie wiedzy na temat czynników ryzyka raka piersi i raka szyjki macicy, konieczności okresowej kontroli mammograficznej i cytologicznej oraz szerzenia oświaty zdrowotnej. Druga część skierowana do mężczyzn dotyczyć będzie wczesnego wykrywania nowotworów układu moczowo-płciowego, na co są narażeni aktywni zawodowo mężczyźni w wieku powyżej 45. roku życia.
Wszystkie szczegółowe informacje dla pacjentów dostępne są na plakatach, w rejestracji oraz na stronie internetowej przychodni: www.spzozkaluszyn.pl, a także pod numerem telefonu 25 757 61 22. (jaz)

Data: 18.08.2011

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *