Konkurs gimnazjalistów

Listopadowe potyczki gimnazjalistów ze znajomości dziejów Mińska Mazowieckiego i współczesnych realiów przyniosły triumf trójce z papieskiej szkoły po emocjonującej rywalizacji reprezentantów siedmiu gimnazjów z miasta i gminy mińskiej

Mińsk mało znany

Konkurs gimnazjalistów / Mińsk mało znany

Aula gimnazjum przy Siennickiej wypełniła się kompletnie, bo na konkurs przybyły liczne rzesze dopingujące rywalizujące trójki. Szkoda, że nie stawiła się w szranki drużyna z Huty Mińskiej. Leszek Celej poprowadził konkurs tak interesująco, że stał się on improwizowanym spektaklem, w którym bohaterowie zmagań sowicie byli nagradzani brawami za wiedzę. Przećwiczone też zostały różne formy dopingu – stadionowe okrzyki, transparenty, baloniki i żywa reakcja, śmiech i brawa. Przerwy między rundami konkursu wypełniały literackie popisy uczniów SP-2 SKE Euro-Dąbrówka pod opieką Teresy Romaszuk. Recytacja wierszy i baśni o Mińsku Mazowieckim w dziecięcej interpretacji miała swój klimacik właściwie doceniony przez widownię. Czas oczekiwania na odpowiedzi uczestników konkursu (w czwartej rundzie 3 minuty) wypełniały konkursy dla widzów, którzy za trafne odpowiedzi otrzymywali książkowe nagrody. Najzabawniejszą sytuację wywołał radny Ciszkowski pytając, czy młodzież zna jakichś zabytkowych ludzi. Odpowiedź była natychmiastowa i jednomyślna: – To pan jest tym zabytkiem…
W dogrywce zwyciężyło GM-2 przed GM-1, a gospodarze, GM-3 w rywalizacji o trzecie miejsce wypadli lepiej od Macierzanki. Na piątej pozycji znaleźli się salezjanie, a gminne gimnazja z Niedziałki i Zamienia zamknęły stawkę zdobywając po jednym punkcie. Nic to, powiedzieli, w następnym, tym razem powiatowym konkursie obiecują ostrą rywalizację o prymat ze szkołami miejskimi. Organizator Leszek Celej i członkowie jury Janusz Kuligowski, Teresa Sęktas-Chanke i Krzysztof Szczypiorski kolejną edycję mińskiego konkursu chcą spopularyzować na cały kraj poprzez telewizję. I tak mało znany Mińsk Mazowiecki może się mocno zaznaczyć na mapie Polski przez mało znanych, ale wielkich duchem mińszczan.

Numer: 2005 48   Autor: (jot)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *