W niedzielę,  8 lipca na boisku w Stanisławowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. To pierwsze na stanisławowskiej ziemi rozgrywki po kilkuletniej przewie.

Druhowie na zawodach

Rozegrano je w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 m  z przeszkodami i ćwiczenia bojowe, a zwyciężyły w nich OSP Czarna (I msc. w sztafecie i III w ćwiczeniach), OSP Stanisławów (drudzy w sztafecie i pierwsi w ćwiczeniach), trzecia w sztafecie OSP Pustelnik i srebrna w boju OSP Rządza. W klasyfikacji końcowej zawodów sportowo-pożarniczych na pierwsze miejsce wysunęła się OSP Czarna, wyprzedzając Stanisławów i Rządze, a wśród MDP Czarna ustąpiła Ładzyniowi i uplasowała się na drugiej pozycji. Podczas zawodów rozegrano również konkurs na najsilniejszą drużynę. Został nią zespół ze Stanisławowa, który przeciągając samochód bojowy na odcinku 20 m, uzyskał rewelacyjny czas 18,5 sekundy. (jk)

Data: 19.07.2012