Siatkówka w Dobrem

10 listopada po raz drugi na hali sportowej Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem odbył się II Niepodległościowy Turniej Powiatu Mińskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Inicjatorem turnieju był Artur Ostrowski, którego wsparł wójt Zygmunt Kordalewski

Nie dały szans

Siatkówka w Dobrem / Nie dały szans

W tym roku do turnieju stanęło na parkiecie 6 drużyn Huty Mińskiej, Okuniewa, Mrozów, Stanisławowa, Kałuszyna i Dobrego. W meczu o III miejsce lepsze okazały się zawodniczki z Kałuszyna, wygrywając 2:0 (20:21) z Okuniewem. Meczem, który dostarczył prawdziwych emocji był pojedynek pomiędzy odwiecznymi rywalkami w powiecie - Mrozami i Dobrem. Po pierwszym secie Dobre musiało pochylić czoła przed drużyną Mrozów oddając seta po zaciętej walce 25:23, ale to nie był koniec, bo dobrzanki wygrały gładko drugiego seta 25:16, a trzeci set okazał się masakrą zawodniczek z Mrozów. Doskonale serwująca Sylwia Paczkowska 14 razy z rzędu perfekcyjnie wykonała zagrywkę, zapewniając zwycięstwo drużynie z Dobrego.
Ostateczna klasyfikacja turnieju: I - Dobre, trener Artur Ostrowski; II - Mrozy, trener Andrzej Pieniak; III - Kałuszyn, trener Izabela Ziomek; IV - Okuniew, trener Wojciech Biernacki, V - Stanisławów, trener Natalia Movchan, VI - Huta Mińska, trener Grażyna Popis.
Ceremonii dekoracji dokonał wójt Zygmunt Kordalewski oraz dyrektor Grzegorz Gadomski. Oprócz pucharów i dyplomów wręczyli puchar i upominki najlepszej zawodniczce turnieju Małgorzacie Polkowskiej i najlepszej zagrywającej Sylwii Paczkowskiej z Dobrego, upominki dla najlepszej rozgrywającej Żanety Czerniakowskiej i najlepszej atakującej - Anety Kacprowicz z Mrozów, upominki dla najlepszej atakującej otrzymała Ewelina Jaczewska i najlepsza rozgrywająca Katarzyna Pietrasik z Kałuszyna.
Mistrzynie z Dobrego: Sylwia Paczkowska, Ewelina Hodzyńska, Małgorzata Polkowska, Dorota Wasilewska, Edyta Kowalczyk, Małgorzata Szczurowska, Marta Michalska, Katarzyna Zaperta, Anna Sadoch, Iza Sarna, Aneta Pietrzyk, Monika Mydło.

Numer: 2005 48   Autor: (opr. jzp)