Niebezpieczne rewiry

W okresie wakacyjnym na terenie ogródków działkowych w rejonie Mińska Mazowieckiego miały miejsce włamania do domków i pomieszczeń gospodarczych. W drugiej połowie sierpnia mińskim policjantom zgłoszono cztery włamania, do których doszło w Nowych Osinach. W rozwiązanie sprawy i wykrycie sprawców zaangażowali się mińscy dzielnicowi.

Oprawcy działkowców

Niebezpieczne rewiry / Oprawcy działkowców

To właśnie dzięki informacjom zdobytym przez policjantów z prewencji udało się namierzyć i zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie włamań. Podczas przeszukania domu jednego z nich odnaleziono wyrzynarkę i inne przedmioty skradzione działkowcom. Sprawcy zdążyli pozostałą cześć zrabowanych fantów sprzedać paserom.
Do policyjnego aresztu trafił 19-letni Emil G. i 29-letni Łukasz W. To właśnie oni stworzyli złodziejski duet, którego celem stały się ogródki działkowe. Dotychczas przedstawiono im cztery zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem. To jednak może nie być koniec policyjnych przesłuchań, ponieważ Emil G. i Łukasz W. mieli prawdopodobnie na koncie inne włamanie. Ma to wyjaśnić w najbliższym czasie dokładne policyjne dochodzenie. Mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Numer: 2012 36Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *