Niebezpieczne rewiry

Policjantów z mińskiej Komendy odwiedziła grupa dzieci, uczęszczających w okresie wakacyjnym na zajęcia profilaktyczne do świetlicy w Targówce. W ramach realizowanego tam programu profilaktycznego, dzieci w czasie wolnym od lekcji, a teraz w okresie wakacyjnym odbywały zajęcia, które miały ukształtować w nich  właściwe i bezpieczne zachowania.

Odwiedziny w komendzie

Niebezpieczne rewiry / Odwiedziny w komendzie

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z oficerem dyżurnym i jego zastępcą. Aspirant Leszek Jarek wspólnie z nadkomisarzem Piotrem Wojdą opowiedzieli małym słuchaczom o pracy policjantów, monitoringu i właściwym zachowaniu się np. podczas przechodzenia przez ulicę. Dzieci z zainteresowaniem śledziły podgląd z kamer miejskiego monitoringu, mogły też zobaczyć jak wygląda terminal komputerowy, który zabierają na służbę policjanci z prewencji.
Po spotkaniu w dyżurce dzieci poszły do atelier techników kryminalistyki, gdzie czekał już kolejny prelegent. Był nim aspirant Konrad Zdanowski. Policjant pokazał dzieciom jak wygląda walizka kryminalistyczna oraz w jaki sposób ujawnia się i zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Każdy z małych gości mógł wykonać odcisk swojej dłoni, a później zobaczyć jak jej obraz pokazuje się po posypaniu kartki papieru specjalnym proszkiem. Konrad Zdanowski pokazał też jak działa lampa uv, kierując ją na stolik, który zaznaczył specjalnym preparatem.
Po wizycie w atelier dzieci poszły na spotkanie z sierżantem Szymonem Lipińskim, na co dzień pracującym jako przewodnik psa patrolowo-tropiącego. Szymon pokazał dzieciom, jak mają zachowywać się podczas spotkania z agresywnym psem i opowiedział o pracy ze swoim czworonożnym partnerem. Na zakończenie wszystkie maluchy obejrzały oznakowany radiowóz z wideorejestratorem. To była bardzo kształcąca wizyta.

Numer: 2012 36Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *