Mińsk biblioteczny

Wakacje na podstawie książek Willa Osborne’a i Mary Osborne Pope „W magicznym domku na drzewie” proponowała młodym mińszczanom Miejska Biblioteka Publiczna. Na zakończenie lata, w ostatnim tygodniu sierpnia wielbiciele intelektualnych przygód spotkali się na balu postaci baśniowych

Wakacje z książką

Mińsk biblioteczny / Wakacje z książką

Kolorowe balony i iluminacje świetlne, konfetti, piosenki dla dzieci oraz otwarte na oścież bramy baśniowego zamku witały gości, którzy dopisali, począwszy od dwulatków, a skończywszy na trzynastolatkach. Motywem przewodnim zabawy była podróż do krainy baśni oraz książkowych bohaterów, w którą zaprosiły najmłodszych, Anna Kołowska, Kasia Chojnacka i Marta Klukowska. Bajkowo przebrani uczestnicy ani na chwilę nie znudzili się propozycjami przygotowanymi przez panie z oddziału dziecięcego MBP i chętnie uczestniczyli w zabawach oraz konkursach.
Piraci, baletnice, królewny, czarownice, Czerwone Kapturki, rycerze, motyle, króliczki, Tygrysy i Kubusie ze Stumilowego Lasu, Pocahontas, Pipi Pończoszanka, Słoń Trąbalski, Kot w butach czy całkiem współczesny piłkarz Ronaldo wymalowali wielozmysłowy baśniowy świat. Goście balu kręcili biodrami w rytm znanych przebojów i setnie bawili się podczas wyścigu z fasolkami, jazdy pociągiem, przytupów z miotłą, misiowego przytulańca czy tańców z balonem. Prezentowali także pomysłowe stroje w pokazie mody. Tańce i popisy dzieci oglądali rodzice, którzy równie chętnie włączali się do szaleństwa parkietowego, ale też wspomagali pociechy w rozwiązywaniu zagadek.
Właśnie podczas quizów zaprzyjaźnieni z biblioteką mińszczanie pokazali swą rozległą czytelniczą wiedzę, a i cukierka w nagrodę dla nikogo nie zabrakło. Podczas wakacji stali bywalcy spotkań spędzili czas z rycerzami Bractwa Rycerskiego Ziemi Mińskiej, przeżywali przygody na wyspie skarbów, wybrali się w krainę kosmosu, poznali świat dinozaurów, wspólnie z bohaterami Jackiem i Anią zawędrowali także na afrykańską sawannę, przebywali na Dzikim Zachodzie oraz poznawali prawdy i legendy Titanica. Nikogo więc nie zdziwiła tak rozległa znajomość książkowej tematyki.
Niespożyte pokłady energii goście balu mieli do samego końca, toteż z ochotą uczestniczyli jeszcze w karaoke, przygotowanym przez Jana Kaczorka i Jacka Madziara oraz pozowali Waldkowi Piekarskiemu do pamiątkowych zdjęć. Obdarowani wspomnieniami oraz słodkościami z pewnością chętnie będą wracać do świata książek.

Numer: 2012 36   Autor: Teresa RomaszukKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *