Niebezpieczne rewiry

Policjanci z Dobrego rozwiązali sprawę kradzieży spawarki i piły spalinowej, które stracił jeden z mieszkańców miejscowej gminy. Policjanci namierzyli dwóch sprawców kradzieży i dotarli do dwóch paserów, którzy kupili złodziejskie fanty. Dorośli podejrzani usłyszeli już policyjne zarzuty.

Paserskie zarzuty

Niebezpieczne rewiry / Paserskie zarzuty

Na początku sierpnia w gminie Dobre doszło do kradzieży spawarki i piły spalinowej. Złodzieje dostali się na prywatną posesję, a następnie z niezamkniętego pomieszczenia ukradli opisywane urządzenia. Kilka dni później wrócili do tego samego gospodarstwa, jednak spłoszeni przez właścicieli uciekli, nic ze sobą nie zabierając.
Namierzeniem i zatrzymaniem sprawców kradzieży zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Dobrem. Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, którzy okradli rolnika. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gminy Dobre, 17-letni Kacper Z. i jego 16-letni kolega. 17-latek usłyszał zarzut popełnienia kradzieży i usiłowania włamania do pomieszczeń gospodarskich, natomiast jego pomagiera przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.
Policjanci namierzyli też paserów, którzy kupili kradzione przedmioty. Byli to: 19-letni Tomasz P. z dobrzańskiej gminy i 30-letni Paweł R. z powiatu węgrowskiego. Zabezpieczone u nich fanty zwrócono ostatecznie właścicielowi, a mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia umyślnego paserstwa.
Policjanci ustalili, że Kacper Z. miał jeszcze na koncie kradzież przewodów elektrycznych w powiecie węgrowskim. Za to przestępstwo również usłyszał karny zarzut. Policjanci sprawdzają  jeszcze, czy mężczyźni nie byli zamieszani w inne kradzieże i włamania.

Numer: 2012 35Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *