Niebezpieczne rewiry

Trzy zarzuty karne usłyszał 22-letni Paweł T. z gminy Halinów, którego zatrzymano w pościgu na drodze w Brzezinach. Mężczyzna jechał pijany, bez uprawnień, a do tego znieważył i naruszył nietykalność interweniujących mundurowych.

Pijane zarzuty

Niebezpieczne rewiry / Pijane zarzuty

Było już po północy. Policjanci z halinowskiego komisariatu patrolowali Brzeziny. W pewnej chwili zauważyli daewoo, które postanowili zatrzymać do kontroli. Kierowca nie podporządkował się jednak policyjnym poleceniom i próbował uciec przed kontrolą. Kiedy zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął biec. Jeden z policjantów ruszył za nim. Po chwili mężczyzna był już obezwładniony. Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że jest pijany. Urządzenie pokazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Podczas interwencji mężczyzna był nieprzyjemny i zachowywał się agresywnie, wyzywał policjantów i szarpał jednego z nich za mundur. Ostatecznie, obezwładniony i w kajdankach trafił do komendy. Pijanym kierowcą okazał się mieszkaniec halinowskiej gminy, 22-letni Paweł T. Mężczyzna najbliższą noc spędził w okratowanej celi.
Kiedy już wytrzeźwiał, to zabrano go na policyjne przesłuchanie. Paweł T. usłyszał trzy zarzuty karne: jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Wyszło też na jaw, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz odpowie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Numer: 2012 35Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *