Niebezpieczne rewiry

Słynny zakręt w Okuniewie na ul. Stanisławowskiej, tuż za rynkiem, przy zakręcie na Stanisławów, zbiera każdego roku straszne żniwo.

Pułapka w Okuniewie

Niebezpieczne rewiry / Pułapka w Okuniewie

To jeden z najniebezpieczniejszych punktów na drogach w powiecie. 30 lipca ponownie doszło tam do groźnego wypadku. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe. Zdjęcia ze zdarzenia tuż po nim otrzymaliśmy od mieszkańca Okuniewa na naszą skrzynkę mailową.
To zdecydowanie najczarniejszy drogowy punkt gminy. Kilka miesięcy temu na tym samym zakręcie rozbił się nawet policyjny radiowóz. Do tego zlokalizowano w tym miejscu przejście dla pieszych. Jadąc od strony Sulejówka, po lewej stronie przed skrzyżowaniem znajduje się także sklep spożywczy, a parkujące przed nim samochody stanowią fatalną niespodziankę dla uczestników ruchu jadących ze strony Stanisławowa i wyłaniających się zza zakrętu. Jakby tego było mało, od trzech miesięcy działa przy tej samej drodze wojewódzkiej sklep monopolowy. Tym razem po prawej stronie. Tak więc, jeśli uczestnicy ruchu jadą z obu stron, a klienci parkują akurat przy spożywczaku i monopolu, to w centrum Okuniewa śmiało można kręcić na żywo kolejny odcinek filmu „Śmiertelna pułapka”. Zresztą z całodobowym sklepem monopolowym wiąże się bardzo ciekawa historia lokalnego konfliktu, samorządowego galimatiasu i policyjnych rozterek, o czym poinformujemy Państwa w przyszłym numerze „Co słychać?”.

Numer: 2012 31Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *