Ligi przed sezonem 2012/13

Nadchodzący sezon przyniesie sporo roszad w ligowych składach – nie tylko spowodowanych spadkami i awansami, ale także czynnikami personalnymi. Najciekawiej może być w siedleckiej A-klasie, z powodu aż siedmiu drużyn z powiatu mińskiego

Derbowy dostatek

Ligi przed sezonem 2012/13 / Derbowy dostatek

Victorii Sulejówek w IV mazowieckiej lidze południowej przybyło pięciu nowych rywali i wszyscy są beniaminkami. Z siedleckiej okręgówki po barażach awansowała Pogoń II Siedlce, zwyciężając Proch Pionki. W dodatkowych bojach o IV ligę brała udział również Wilga Garwolin z warszawskiej LO, która w dwumeczu pokonała 9:1 Olimpię Warszawa. Awans bezpośredni z warszawskich okręgówek uzyskały Sparta Jazgarzew oraz Józefovia Józefów, zaś z radomskiej – Szydłowianka Szydłowiec. Victoria Sulejówek nowy sezon zainauguruje 15 sierpnia spotkaniem wyjazdowym z Pilicą Białobrzegi.
Do siedleckiej ligi okręgowej zawitały cztery zespoły - Podlasie Sokołów Podlaski po spadku z IV ligi, a także trójka z A-klasy Siedlce: Hutnik Huta Czechy, Jabłonianka Jabłonna Lacka i Grodzisk Krzymosze.
Do sezonu przygotowują się już nasi reprezentanci: Tygrys Huta Mińska, Victoria Kałuszyn oraz mińska Mazovia. Victoria przegrała w pierwszym sparingu 4:7 z Krzymoszami (dwie bramki Damiana Końcy oraz Patryka Rolińskiego i Mariusza Chrościckiego), zaś w drugim pokonała 2:0 niedawnego rywala, czyli siedlecką Pogoń II po trafieniach Końcy i Chrościckiego. Póki co skład osłabił Michał Bondara, który został wypożyczony do trzecioligowca Orląt Łuków i spędzi tam rundę jesienną.
Mazovia pierwszy mecz kontrolny wygrała 3:1 z ULKS Gołąbek po golach Rafała Słowika, Roberta Chlebickiego i Bartosza Suskiego (ten ostatni wrócił do gry w mińskim klubie). Ale później zanotowała bramkowy remis 1:1 z Wilgą Garwolin (bramka Alana Grabka) oraz dwie porażki – 0:3 z Pogonią II Siedlce i 1:2 z odwiecznym sparingpartnerem Bobrem Tłuszcz (trafienie zapisał na swoje konto Jarek Krajewski). Z zespołem Mazy trenują Radek Rawski i Łukasz Gagaska, którzy grali wcześniej w huckim Tygrysie. Niestety, nie zobaczymy w najbliższym czasie w barwach Mazovii Mateusza Gromysza, który przeniósł się do Białej Podlaskiej i tam będzie kontynuował grę w brawach Podlasia, które występuje w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Obecnie mińszczanie przebywają na obozie w Kołobrzegu.
Pierwsza kolejka siedleckiej okręgówki zaplanowana jest na 15 sierpnia. Kałuszynianie zagrają z łochowianami, Tygrys z Małkinią, a Mazovię podejmie Sęp Żelechów.
Jednak  najciekawsze wydają się nadchodzące rozgrywki siedleckiej A-klasy, a to z powodu dużej liczby meczów derbowych między naszymi drużynami. Do Tęczy Stanisławów, Jutrzenki Cegłów i Świtu Barcząca dołączyli Watra Mrozy (z nowym trenerem Bogdanem Wójcikiem, dodatkowo osłabiona odejściem do IV-ligowej Józefovii Rafała Kielaka)  i Fenix Siennica, którzy przenieśli się z warszawskiej A-klasy. Ponadto z B-klasy awansował dębski Płomień, a druga Mazovia uzyskała promocję w wyniku wycofania się z ligi Poloneza Mordy. W sumie mamy siedmiu przedstawicieli, a po przemnożeniu daje to ogromną ilość bezpośrednich starć. Z całą pewnością więc będzie co oglądać, bo liga dodatkowo powiększyła się o dwie drużyny. Z nowicjuszy są jeszcze beniaminkowie Wicher Sadowne i Liwia Łochów oraz spadkowicz Orzeł Łosice.
Pierwsza kolejka A-klasy również rozpocznie się 15 sierpnia meczami Wicher Sadowne – Płomień Dębe Wielkie, Wektra Dziewule – Fenix Siennica, Orzeł Łosice – Jutrzenka Cegłów, Tajfun Jartypory
– Mazovia II Mińsk, Świt Barcząca – Miedzanka Miedzna, Tęcza Stanisławów – Watra Mrozy.
W siedleckiej B-klasie zagra zaledwie 10 klubów, a z naszych ostała się jedynie Olimpia Latowicz. Nowy w rozgrywkach jest Polonez Mordy. Na inaugurację (dopiero w weekend 1-2 września) latowiczanie zagrają u siebie z Kosovią Kosów Lacki.

Numer: 2012 31   Autor: (ip)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *