Konna Karolina

W minioną niedzielę, 15 lipca Jeździecki Klub Sportowy Karolina w Karolinie koło Mińska Mazowieckiego był gospodarzem, drugich już w tym sezonie zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody

Skok po puchary

Konna Karolina / Skok po puchary

W ostatni weekend czerwca JKS Karolina zadebiutowała w Lidze Mazowsza,  która z założenia jest systematyczną rywalizacją rankingową związaną z zawodami na poziomie regionalnym. Debiut okazał się bardzo udany, gdyż na parkurze zobaczyli aż 86 par. Zawody 15 lipca 2012 nie obfitowały w aż tak wysoką frekwencję ale odbyły się w rodzinnej atmosferze, na bardzo dobrze przygotowanym, bezpiecznym podłożu, przy pięknej pogodzie, idealnej wręcz do rozegrania konkursów skokowych.
O puchary walczono w pięciu klasach.  W najwyższym – N1 (125 cm) o puchar firmy Styropmin – zwyciężył reprezentant stołecznego klubu jeździeckiego Krzysztof Mazur, dosiadający klaczy Tami. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka KJ Aromer Agata Stryjkowska na koniu Malbron, a jako trzeci sklasyfikowany został reprezentant gospodarzy Michał Bazyl i siwy Hemis. Czyste przejazdy odnotowali także zawodnicy JKS Karolina – Małgorzata Sidor na E.T.E, Michał Bazyl na Zantos HBC i Aleksandra Kaute na dwóch koniach, która zdobyła ostatnie potrzebne do uzyskania II klasy sportowej „oczka”.
W klasie N (120 cm) – rozgrywanej o puchar JKS Karolina – zwycięzcą został Tomasz Mielcarek z sąsiedniego klubu w Sokólach dosiadający konia Lepton, który pokonał obie fazy bezbłędnie i w najkrótszym czasie. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Krzysztof Mazur na Tami i Michał Bazyl na Hemisie.
W klasie P (110 cm) zawodnicy walczyli o puchary firmy TRANS-KOP. Zdobył go Marcin Zając na Nato reprezentujący barwy KJ z Legionowa. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Płatos i Silvano (Koziennice), zaś trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Mazurowi ze stołecznej Legii  tym razem na koniu Allilah.
Najliczniej obsadzoną klasą była kategoria L (100 cm) rozgrywana o puchar firmy Browar Konstancin. Tutaj 9 zawodnikom z 24 startujących udało się pokonać bezbłędnie pierwszą fazę, a sześcioro z nich także drugą fazę pokonało bez punktów karnych i tą szóstkę zaproszono do dekoracji. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Aleksandra Kaute na koniu Bazar, a kolejne miejsca zajęli: Anna Więcek i Dakota z KJ Aromer, Małgorzata Sidor i Peoria z JKS w Karolinie,  Patrycja Stolarczyk i Cantanio z KJ w Kozienicach, Kamila Górecka na Lion King z KJ w Starej Miłosnej i Tomasz Mielcarek z JKS w Sokólach na koniu Imam.
W klasie LL (80 cm) o puchar sklepu zoo24 pięciu zawodników – w tym dwóch na dwóch koniach – pokonało parkur bezbłędnie i zajęło tym samym ex equo I miejsce. A byli to Kamila Górecka na koniach Nestor i Lion King, Paweł Syciński na Hardon i Tasso, Marysia Tuszyńska i Hantesis, Patrycja Stolarczyk i Cantanio oraz Żaneta Cichoń i Sarmata.
Drugie w tym sezonie zawody w JKS Karolina można zaliczyć do bardzo udanych. Pozostaje więc czekać na kolejne, które miejmy nadzieje odbędą się jeszcze w tym roku.

Numer: 2012 29   Autor: Kamila Górecka