Nasi trampkarze

W sobotę, 23 czerwca w rewanżowym meczu finału ligi Orlików rocznika 2001 siedleckiego OZPN UKS Dąbrówka Mińsk Mazowiecki po zaciętej walce zwyciężyła 6:5 Pogoń Siedlce

Pokonali mistrza

Nasi trampkarze / Pokonali mistrza

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wykorzystując niefrasobliwość defensywy mińszczan szybko wyszli na prowadzenie. Piłkarze Dąbrówki sprezentowali siedlczanom dwie pierwsze bramki. Kiepski początek zadecydował o ostatecznym wyniku rywalizacji dwumeczu (pierwsze spotkanie rozegrane w Siedlcach mińszczanie przegrali 2:5). Dąbrówce udało się zdobyć kontaktową bramkę na 1:2, jednak w końcówce Pogoń strzela trzeci raz i pierwsza kwarta kończy się wynikiem 1:3. W drugiej trener Dominik Jarzębski wprowadził kilka zmian w linii obrony, co przyniosło wymierne efekty w postaci dominacji Dąbrówki, która w tej części zdobyła trzy gole, z kolei siedlczanie dość szczęśliwie zdołali wbić w tej części meczu tylko jednego. Trzecia kwarta niezwykle wyrównana, na zmianę sytuacje marnują goście oraz gospodarze, ostatecznie padło po jednej bramce dla każdej z ekip. Finisz to desperackie ataki zawodników Dąbrówki, którzy do końca wierzyli w możliwość odrobienia strat w dwumeczu, ale mimo wielu prób udało im się znaleźć drogę do bramki siedlczan tylko jeden raz. Podsumowując – hattricka ustrzelił Jakub Sikorski, dwie bramki dołożył Igor Flis i jedną – Piotr Krzyżanowski. A więc 6:5 dla mińszczan.
Jednak to Pogoń wygrała ligę i zdobyła upragniony tytuł mistrza. Należy przyznać, że siedlczanie byli zdecydowanie najlepszą drużyna, z jaką dane było rywalizować w lidze Dąbrówce. Przewaga fizyczna chłopców z Pogoni nie ulega dyskusji, ale już w umiejętnościach piłkarskich lepsi są mińszczanie. Gratulujemy więc drużynie i trenerowi Jarzębskiemu zdobytego wicemistrzostwa, a już niedługo będą się przygotowywać do kolejnego sezonu. W lipcu planowany jest obóz sportowy, a Dąbrówka wciąż zaprasza do siebie chłopców z Mińska Mazowieckiego i okolic, którzy chcieliby dołączyć do utalentowanej i perspektywicznej drużyny. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć pod adresem www.uksdabrowkammz.futbolowo.pl.

Numer: 2012 26   Autor: (ip)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *