Rewiry bezprawia

Mury mińskiej komendy są otwarte nie tylko dla osób, które są pokrzywdzone w wyniku przestępstw,  świadków czy też innych osób, których dobra zostały naruszone, ale też dla dzieci, które chcą poznać tajniki policyjnego zawodu.

Maluchy w komendzie

Rewiry bezprawia / Maluchy w komendzie

Od wielu już lat w organizację spotkań angażują się technicy kryminalistyki, wśród których wyróżnia się aspirant sztabowy Marek Wichrowski. Technicy z pełnym profesjonalizmem przygotowują się do spotkań z młodzieżą, przekazując im swoją wiedzę i doświadczenia na temat technicznego zabezpieczenia i badania śladów pochodzących z miejsca przestępstwa.
Tym razem pomieszczenia techników kryminalistyki odwiedziło kilkudziesięcioosobowe grono uczniów ze szkoły podstawowej w Cygance. Maluchy z zerówki i starsi uczniowie z trzeciej klasy, mogli zobaczyć jak ujawnia się linie papilarne, bada różne przedmioty pod mikroskopem czy też robi fachowe zdjęcia. Dzieci były zachwycone spotkaniem z Markiem Wichrowskim i Konradem Zdanowskim.
Na zakończenie wizyty w komendzie dzieci zobaczyły, gdzie mieszkają na co dzień policyjne psy i jak wyglądają w środku policyjne radiowozy. To były niezapomniane chwile dla uczniów z Cyganki.

Numer: 2012 23Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *