Mazowieckie wierzby 2012

W piątek, 25 maja w SOSzW im. Janusza Korczaka odbył się finał Integracyjnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego „O czym szumią mazowieckie wierzby?”. Miłośników małej ojczyzny inspirowały znajdujące się w logo konkursu polskie drzewa, uchwycone przez Sławomira Kotarę

Pędzlem, piórem i słowem

Mazowieckie wierzby 2012 / Pędzlem, piórem  i słowem

Etiuda Cramera, zagrana na pianinie przez Piotra Witkowskiego z GM-2, witała gości, uczestników oraz animatorów projektu Perły Przeszłości Ziemi Mińskiej, którego ideę przybliżyła Małgorzata Laskowska. Zebrani słuchali strof o zakątkach ziemi mińskiej, prezentowali wiersze poetów mieszkających i tworzących tuż obok nas. Występom artystów przysłuchiwało się jury, w składzie: przewodniczący Stanisław Górka, aktor filmowy i teatralny; Stanisława Gujska, poetka i nauczycielka; Zbigniew Piątkowski w roli poety i animatora kultury, uczeń Piotr Witkowski oraz Grażyna Jałocha nauczycielka SOSzW.
Uczestnicy konkursu tworzyli niepowtarzalny nastrój i udowadniali, że recytacja jest procesem duchowym, toteż jury miało nie lada problem, by wyłonić najlepszych. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych I miejsce za „Moją wioskę” otrzymała Agata Zwierz z NSP w Dłużewie. Wśród klas starszych kolejne miejsca zajęły Weronika Czyż, Monika Pawlikowska (obie za „Miński walczyk”) oraz Kinga Moczulska za prozę „Zatrzymane w kadrze”. Najlepsza gimnazjalistka – Karolina Kosieradzka swym „Porankiem w parku” wymalowała mgłę, muzykę ciszy i romantyczne piękno przyrody, Karol Kowalczyk odważnie dotknął filozoficznych myśli ze strof Z. Piątkowskiego „Tylko próby”, a Luiza Zwierz wierszem „Lokacja Siennicy” wymalowała historyczne miejsca oraz ludzi, którzy je tworzyli. W kategorii szkół gimnazjalnych klas integracyjnych i specjalnych przyznano I miejsce Annie Rżysko z ZSS w Ignacowie, drugie Michałowi Wiktorkowi z mińskiego GM-2 oraz trzecie ex aequo Darii Milewskiej i Natanowi Nowickiemu z SOSW. W kategorii młodzieży powyżej 18 lat dwie pierwsze lokaty otrzymali jednogłośnie Jarosław Trąbiński oraz Anna Piętka z PŚDS. Gimnazjalistom: Agacie Greckiej z GM-2, Honoracie Bogusz z Żakowa, Aleksandrze Łukasik z Siennicy, Natalii Wocial z Jakubowa, Arkadiuszowi Grubie z GM-2 oraz Patrycji Zwierz ze SP w Dłużewie jury przyznało wyróżnienia. Uczestnicy konkursu otrzymali także w prezencie płyty z piosenkami Stanisława Górki oraz książki Stanisławy Gujskiej i Zbigniewa Piątkowskiego.
Tego dnia druga komisja nagrodziła najlepszych w integracyjnym konkursie plastycznym „Moja okolica – moja ojczyzna – perły przeszłości Ziemi Mińskiej”.
Wśród klas I-III pierwsze miejsce otrzymały Paulina Boruc z SOSzW oraz Maja Kwiatkowska MSzA, następne nagrody powędrowały do Rafała Koca oraz Wiktorii Myki z NSP w Dłużewie, a wyróżnienia otrzymali: Marta Michalczyk, Julianna Domańska, Oliwia Parol, Amelia Padzik, Magdalena Walas, Maciej Wąsowski, Marta Wójcicka, uczniowie z Dłużewa, Jakubowa oraz Janowa.
W kategorii klas starszych podobały się prace Julii Szklanko z MSzA, Aleksandry Surowiec z SOSzW oraz Angeliki Kuć z MSzA. Wyróżnienia otrzymały: Małgosia Świokło, Julia Radzoch i Magdalena Kowalczyk, uczennice z SP-6 i Ignacowa. Wśród gimnazjalistów dwa pierwsze miejsca trafiły do Kamila Majewskiego i Bartłomieja Tkaczyka, uczniów z ZSS w Ignacowie oraz gimnazjum w Kałuszynie. Kolejne miejsca zajęli: Patrycja Gryz i Mateusz Żaczek z gimnazjum w Jakubowie. Wyróżnienia otrzymali: Adam Sułkowski, Sebastian Kurek, Klaudia Bartosiewicz, Monika Czyżewska i Karolina Klimek, uczniowie ze szkół w Ignacowie, Mińsku Mazowieckim i Siennicy. W kategorii młodzież z liceum plastycznego i warsztatów terapii zajęciowej, powyżej 18. roku życia jury przyznało kolejne nagrody uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas DWP w Mińsku, Grzegorzowi Słowikowi, Katarzynie Wójcickiej oraz Arkowi Wieczorkowi.
Zaproszenie na plener malarski otrzymali: Agnieszka Duszczyk, Elżbieta Gałązka, Aleksandra Polkowska, Łucja Czyż, Julia Szklanko, Angelika Kuć, Dominika Ruta, Zuzanna Jurczak, Olga Sulejczyk, Natalia Bok, Grzegorz Maśniak, Patrycja Wierzbicka, Joanna Sadoch, Monika Wereda, Bartłomiej Tkaczyk, Agnieszka Duszczyk oraz Elżbieta Gałązka.
Dla konkursowych gości wystąpił zespół Duet z SP-2, Stanisław Górka śpiewał poezje, maturzystka Zuzanna Gulewicz z Sulejówka grała na skrzypcach stylizowane oberki, a do nich Zbigniew Piątkowski przeczytał swoje „Arkadie” – liryk o niezmiennym pięknie dam folkloru. Wystawa prac plastycznych, pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek i duma z dyplomów dopełniły radości tej uroczystości.

Numer: 2012 23   Autor: Teresa Romaszuk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *