Dopiero w połowie maja powiat miński „z przyjemnością” ujawnił listę nominatów do X Jubileuszowej Edycji Nagród Powiatu Mińskiego LAURA 2011 Do tegorocznych statuetek kapituła wyłoniła 28 kandydatów zgłoszonych przez uprawnione podmioty. Zwycięzców poznamy 30 maja 2012 r. o 18.00 podczas uroczystej gali, w której – z okazji jubileuszu 10-lecia nagrody – wezmą udział także laureaci wszystkich dotychczasowych edycji Laury
Cynowa gala
Aż 150 gości zaproszono do auli Budowlanki na jubileusz Laury, a wśród nich radnych powiatu, wójtów i burmistrzów, ponad pół setki laureatów ubiegłych edycji i 28 tegorocznych kandydatów. Najmniej z dziedziny nauki i oświaty, bo tylko trzy panie. To Lucyna Bajszczak – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podciernie na wniosek wójta Uchmana, Jolanta Kościuch – dyrektor gimnazjum w Dębem Wielkim na wniosek wójta Kalinowskiego oraz Anna Misiołek – nauczycielka GM-2 w Mińsku na wniosek dyrektora szkoły.
Na przeciwnym biegunie jest kultura i sztuka gromadząca aż 9 nominatów, w tym 3 zbiorowych – Gminną Bibliotekę Publiczną w Cegłowie na wniosek wójta, Młodzieżowa Orkiestrę Dętą „AKORD” OSP Sulejówek na wniosek burmistrza i Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego na wniosek KH ZHP Mazowsze.
Indywidualnie statuetkę może zdobyć 6 twórców kultury: Teresa Kowalska – założycielka dziecięcego zespołu pieśni i tańca „Kasianiecka” w Kałuszynie na wniosek burmistrza Soszyńskiego, Teresa Nejman – producentka potraw tradycyjnych na wniosek Stowarzyszenia „Rozwój i Perspektywy” w Bykowiźnie, Agnieszka Wielgo – dyrektor GBP w Dębem Wielkim na wniosek wójta, Leontyna Sprzątczak – działaczka kulturalna i Franciszek Zwierzyński – autor publikacji lokalnych i artykułów popularnonaukowych (oboje na wniosek TPMM) oraz Jan Zbigniew Piątkowski – animator kultury, dziennikarz, wydawca czasopism i literatury pięknej, działacz społeczny, pisarz i poeta oraz organizator festiwalów kultury o zasięgu ogólnokrajowym na wniosek Stowarzyszenia „Nowe Spojrzenie”.
Sport reprezentuje 7 osób, w tym Adam Cichoń – zawodnik i trener MKS Mazovia, nauczyciel wychowania fizycznego na wniosek MOSiR, Rafał Jackiewicz – bokser na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Kajetan Kossakowski – uczeń II klasy SP w Stanisławowie, zawodnik tenisa ziemnego, na wniosek szkoły, Marta Łuniewska – prezes i współzałożyciel MKS Taekwon-do na wniosek klubu, Dawid Matwiej – prezes „Akademii Sztuk Walki” w Dębem Wielkim na wniosek zarządu i wójta, Stanisław Wójcik– nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkolnym w Cegłowie na wniosek wójta oraz Powiatowa Liga Siatkówki na wniosek Stowarzyszenia „Nowe Spojrzenie”.
Prężnych przedsiębiorstw u nas dostatek, a na tegoroczną Laurę mają szansę cztery – spółka AWENTA na wniosek zarządu powiatu mińskiego, Mazowiecka Fabryka Mebli STAN PLUS na wniosek Stowarzyszenia „Nowe Spojrzenie”, Janusz Pajda – właściciel PPH Janusz Pajda na wniosek wójta gminy Cegłów, Piotr Radzio – właściciel firmy RAPIT na wniosek wójta gminy Latowicz i Jerzy Rogala – właściciel firmy ZAGŁOBA (drewno egzotyczne) na wniosek wójta gminy Dębe Wielkie.
A kto w działalności społecznej? To Koło Gospodyń Wiejskich w Cegłowie na wniosek wójta, Grzegorz Ostrowski – prezes zarządu OSP w Dębem Wielkim oraz Komendant Gminny OSP Dębe Wielkie na wniosek wójta, TPMM na wniosek KDM Magnet, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej na swój wniosek oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Mińsku na wniosek Stowarzyszenia „Nowe Spojrzenie”.
Rolnictwo i ochrona środowiska ma jednego pewniaka – Pawła Kowalczyka, rolnika ze wsi Huta Kuflewska na wniosek wójta gminy Cegłów.
***
Trudno przewidzieć, jakie atrakcje oprócz statuetek przygotowała promocja powiatu, ale na pewno pomysł odseparowania ich wręczenia od festynu 3 maja był trafny. Na ile – o tym już za tydzień.
Numer: 2012 22 Autor: J. Zbigniew Piątkowski
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ