Niebezpieczne rewiry

Niczym po nitce do kłębka kryminalni z mińskiej komendy doszli do finału sprawy zabójstwa 57-letniego Bogdana G. z gminy Siennica.

Zabili dla spadku

Niebezpieczne rewiry / Zabili dla spadku

Cała sprawa miała swój początek w zgłoszeniu o zwłokach odnalezionych w lesie pod Grębiszewem. Ze wstępnej analizy wynikało, że mężczyzna mógł zostać zastrzelony, a jego ciało porzucono. Policjanci w ciągu kilkunastu godzin rozwiązali sprawę i dotarli do sprawców.
Kryminalnym udało się ustalić, że w sprawę zamieszana jest siostra ofiary, jej mąż i dwójka ich synów. Na podstawie zgromadzonych materiałów stwierdzono, że w rodzinie doszło do nieporozumienia dotyczącego kwestii spadkowych. Bogdan G. został prawdopodobnie zastrzelony przez swojego szwagra – 48-letniego Andrzeja J. W ukryciu ciała i dowodów zbrodni pomagali mu synowie, 22-letni Kamil J. i 23-letni Rafał J. którzy wyrzucili broń i amunicję do leśnej sadzawki w okolicach Grębiszewa. Policjanci zatrzymali wszystkich podejrzanych. Do aresztu trafiła też Krystyna J. żona sprawcy. Kobieta była podejrzewana o utrudnianie postępowania i wprowadzenie w błąd policjantów, co do okoliczności zaginięcia swojego brata.
Kiedy wszyscy podejrzani trafili już do policyjnych cel, kryminalni wspólnie z nurkami z BOA, dochodzeniowcami i technikami kryminalistyki pojechali namierzyć miejsce porzucenia broni i amunicji. Po dokładnym sprawdzeniu leśnej sadzawki, udało się wydobyć z dna porzucone narzędzia zbrodni.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli prokuratorowi przedstawić zarzut popełnienia zabójstwa Andrzejowi J. i synom, a kobiecie zarzut utrudniania śledztwa. Mężczyznom grozi kara 25 lat, a nawet dożywotniego więzienia, natomiast kobiecie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na mocy postanowienia sądu ojca i synów aresztowano tymczasowo na okres trzech miesięcy, natomiast Krystynę J. objęto policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie w dalszym ciągu prowadzi prokuratura rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

Numer: 2012 19Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *