Nasi w taekwon-do

W sobotę, 28 kwietnia w Warszawie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików oraz II eliminacje do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Taekwon-Do ITF

Walka o mistrzostwa

Nasi w taekwon-do / Walka o mistrzostwa

Miński Klub Sportowy wystawił 23-osobową reprezentację pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego VI dan. W mistrzostwach młodzików pierwsze miejsca zajęli Ada Woźniewicz, Natalia Piórkowska i Mateusz Zgódka w układach formalnych stopni szkoleniowych KUP oraz Natalia Piórkowska w indywidualnych technikach specjalnych kobiet. Srebra w układach formalnych wywalczyli Alicja Chodorska, Sewerian Widerski i Jakub Szmidt, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Julia Kawka, Michalina Mikulska, Natalia Paska, Jakub Okrzeja i Jakub Hamerski w układach formalnych oraz Michalina Mikulska w technikach specjalnych kobiet. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął pierwsze miejsce.
W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pierwsze miejsce w układach formalnych mężczyzn dla stopni szkoleniowych KUP oraz drugie w walkach do 66 kg zajął Karol Łuniewski. Druga była też Zuzanna Woźniewicz w indywidualnych technikach specjalnych kobiet  Trzecie miejsca zajęli Natalia Taraszewska w walkach kobiet do 45 kg oraz Mateusz Radomski w układach formalnych mężczyzn stopni szkoleniowych KUP i  walkach mężczyzn do 60 kg.
W eliminacjach juniorów pierwszy miejsce w układach formalnych mężczyzn był Jarosław Nowak, natomiast drugie miejsce w układach mężczyzn stopni mistrzowskich DAN zajął Tomasz Kurowski.
Finałowe zawody Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-Do ITF odbędą się 25 maja w Rybniku, woj. śląskie, natomiast mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku.

Numer: 2012 19   Autor: (ip)