Powiedzenie głosi „kwiecień plecień, bo przeplata…”, a nasi piłkarze jakby się nim inspirowali, bo ostatnio raz zwyciężają, raz przegrywają i tylko nieliczni notują dobrą passę

Zmienne formy

Ligi piłkarskie / Zmienne formy

O takiej mogą mówić zawodnicy pierwszej drużyny Victorii Kałuszyn, których z powodu złego stanu boiska ominął mecz z Naprzodem Skórzec i na rozstrzygnięcie poczekają do 23 maja do 18:00.
Świetnie spisują się piłkarze Mazovii Mińsk Mazowiecki. Podopieczni Janusza Puchalskiego po dwóch trafieniach Bartosza Kozakiewicza oraz po jednym Rafała Słowika i Patryka Halaburdy wygrali na wyjeździe z Żelechowem 4:0, czym podtrzymali serię meczów bez porażki trwającą od początku rundy.
Szczęście przeplata się z jego brakiem w meczach Tygrysa Huta Mińska. Tym razem piłkarze Marka Czyżkowskiego wygrali 2:1 z Koroną Olszyc. Zwycięstwo dały gole Wojciecha Cieślickiego i Łukasza Nowickiego, a ułatwiła je czerwona kartka dla zawodnika rywali w 40. minucie.
Dobrym duchem Tęczy Stanisławów można nazwać Marcina Milerskiego. Po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do bramki i jego zespół zwyciężył 2:0 Jutrzenkę Cegłów. Wynik otworzył w 10. minucie Mariusz Cieślak, a drugą bramkę dołożył z rzutu karnego Arkadiusz Perzanowski. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Świtu Barcząca z Tajfunem Jartypory, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy należy uznać golkipera Adama Łobińskiego.
W warszawskiej A-klasie porażkę 0:2 z otwockim Vulcanem poniósł Sokół Celestynów. Tyle samo przegrała Watra Mrozy, co nie dziwi wobec zaledwie jednego celnego strzału i tylko pięciu w całym spotkaniu z Borem Regut. Wygrać udało się jedynie siennickiemu Feniksowi, który po golach Marka Rokickiego, Dariusza Osicy i Michała Maciejewskiego wygrał 3:2 z KS Puznówką.
Liwia Łochów, a także jej boisko, straszą wszystkich po kolei, a w minionej kolejce na terenie tego rywala nie poradziła sobie Victoria II Kałuszyn. Łochowianie wygrali zasłużenie, ale piłkarze zamiast skupić się na grze, musieli walczyć z fatalną murawą. Boisko w Stanisławowie okazało się szczęśliwe dla dębskiego Płomienia, któremu dwie bramki Daniela Głuchowskiego i jedna Łukasza Kukawskiego dały wygraną z Olimpią Latowicz. Wicher Sadowne okazał się skuteczniejszy od drugiej drużyny Mazovii. Pierwszego gola goście zdobyli już w pierwszej minucie, kilkanaście minut później było już 0:2, a w drugiej połowie podwyższyli na 0:3. Końcówka spotkania to gol Adriana Kozery dla Mazovii i czerwona kartka dla zawodnika Sadownego za brutalny faul na Mateuszu Gromyszu.

Nie siedź w domu...
Grają 28 – 29 kwietnia, 1 – 2 i 5 – 6 maja:
IV liga: Skra Konstancin Obory – Victoria Sulejówek 28 kwietnia 16:30, Victoria Sulejówek – Naprzód Zielonki, Mazowsze Grójec – Victoria Sulejówek
Liga okręgowa: Naprzód Skórzec – Tygrys Huta Mińska, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Zryw Sobolew 28 kwietnia 17:00, MKS Małkinia – Victoria Kałuszyn, Victoria Kałuszyn – ŁKS Łochów, Zorza Sterdyń – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2 maja 17:00, Sęp Żelechów – Tygrys Huta Mińska, Tygrys Huta Mińska – Zryw Sobolew, Mazovia Mińsk Mazowiecki – LKS Ostrówek 5 maja 17:15, Pogoń II Siedlce – Victoria Kałuszyn
A – klasa: Jabłonianka Jabłonna Lacka – Świt Barcząca 29 kwietnia 16:00, Tajfun Jartypory – Tęcza Stanisławów 28 kwietnia 16:00, Jutrzenka Cegłów – Miedzanka Miedzna 29 kwietnia, Huragan Wilczonek – Jutrzenka Cegłów 3 maja 16:00, Tęcza Stanisławów – Jabłonianka Jabłonna Lacka 2 maja 17:00, Świt Barcząca – Wektra Dziewule 3 maja 14:00, Nojszewianka Nojszew – Świt Barcząca, Wektra Dziewule – Tęcza Stanisławów, Jutrzenka Cegłów – Grodzisk Krzymosze, AON Rembertów – Fenix Siennica, KS Puznówka 1966 – Sokół Celestynów, Watra Mrozy – Wisła Dziecinów, Grom Lipowo – Watra Mrozy, Sokół Celestynów – AON Rembertów, Fenix Siennica – Wisła Maciejowice
B – klasa: Victoria II Kałuszyn – Nojszewianka II Nojszew, Rywal Ruchna – Mazovia II Mińsk Mazowiecki, LZS Starawieś – Płomień Dębe Wielkie, Olimpia Latowicz – Liwia Łochów, Olimpia Latowicz – Victoria II Kałuszyn, Płomień Dębe Wielkie – Wicher Sadowne, Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Legion Grębków, Victoria II Kałuszyn – Kosovia Kosów Lacki, Laskar Laski – Mazovia II Mińsk Mazowiecki, Rywal Ruchna – Płomień Dębe Wielkie, LZS Starawieś – Olimpia Latowicz

Numer: 2012 17   Autor: (ip)