Firma na jubileusz

Historia Folpaku nie jest burzliwa, choć opowiada o 25-letniej drodze do sukcesu firmy powstałej jeszcze za czasów PRL-u. Było to w Siennicy w 1987 roku. Wtedy Teresa i Andrzej Baranowscy założyli dwuosobową firmę. Początkowo mieściła się ona w przydomowym pomieszczeniu i konfekcjonowała miesięcznie ok. tony folii, aby 25 lat później produkować 3,5 tysiąca ton na obszarze ok. 3 hektarów powierzchni i 4 tys. m2 hal produkcyjnych. Wszystko przy pomocy najnowocześniejszych linii produkcyjnych, najlepszych specjalistów i niemal na całą Europę

Srebra Folpaku

Firma na jubileusz / Srebra Folpaku

Na początku firma zajmowała się tylko zgrzewaniem folii, liczyła 3 osoby i mieściła się w przydomowym garażu. Zaczęli więc od woreczków LDPE, by zwiększyć asortyment do 10 podstawowych grup produktowych, z których realnie wytwarzają tysiące produktów końcowych. W ciągu 25 lat Folpak stał się jednym z 3 liderów rynku krajowego i jednym z najlepiej znanych dostawców na rynkach Europy.
Aby sprostać takiej skali działalności, baza transportowa zwiększyła się od Mercedesa 208 o ładowności 1200 kg, do 16 samochodów ciężarowych o łącznej ładowności 351 ton i przebiegu 2,4 miliona km rocznie. Obecnie zatrudniają 220 osób, produkują ok. 2500 ton różnego rodzaju produktów foliowych miesięcznie, a firma zajmuje obszar 5000 m2 hal produkcyjnych.
Od 8 lat dynamiczny rozwój firmy doceniany jest corocznie nagrodami Gazeli Biznesu, a w latach 2005 i 2009 tytułem Mazowieckiej Firmy Roku. – Wszystko, czym teraz możemy się cieszyć, co stanowi obraz naszej firmy nie jest dziełem przypadku, lecz wynikiem długoletniej wytrwałej pracy. Wyjątkową rolę w rozwoju spółki odegrała nasza najbliższa rodzina, ale chcielibyśmy w tym uroczystym i wyjątkowym dniu jubileuszu, złożyć podziękowanie tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tworzeniu tej firmy przez ostatnie ćwierć wieku i swoją pracą przyczynili się do jej ciągłego rozwoju – mówiła podczas prezentowania historii Folpaku jego współwłaścicielka Teresa Baranowska.
Nie było to tylko słowne docenienie roli pracowników, bo ci, którzy przepracowali 10 lub 15 lat otrzymali specjalne gratyfikacje z dyplomami. A najbardziej zasłużeni – statuetki. I tak Andrzej Dróżdż za wdrożenie nowych technologii na miarę europejską, a może i światową, Arkadiusz Baranowski – za logistykę i ekonomię transportu, Marzena Dróżdż – za wprowadzenie nowoczesnych metod organizacji pracy, Elżbieta Klejner – za rozwój handlu zagranicznego i wprowadzenie certyfikatu ISO, Elżbieta Majszyk – za zaangażowanie się w rozwój firmy i długoletnią pracę, a Renata Zgódka – za zaangażowanie i skrupulatność w prowadzeniu księgowości.
Jednak nie byliby tacy skuteczni i liczący się na rynku opakowań, gdyby nie liczne grono solidnych i sprawdzonych kooperantów oraz dostawców maszyn i surowców niezbędnych do produkcji tak bogatego asortymentu.
Andrzej Baranowski nie tylko witał posła Czesława Mroczka, burmistrza Marcina Jakubowskiego, przewodniczącego rady powiatu Mirosława Krusiewicza i redaktora naczelnego tygodnika Co słychać? Zbigniewa Piątkowskiego, ale również dziękował lokalnym władzom i mediom za przyjęcie zaproszenia na srebrny jubileusz Folpaku.
Za docenienie pracowników dziękowała zaś Elżbieta Majszyk, zastępczyni dyrektora ds. handlowych. W swoim przemówieniu podkreśliła zatrudnienie ponad 200 pracowników, terminowe wypłaty wynagrodzeń i rodzinną atmosferę. Miała także nadzieję, iż z pomocą pracowników firma będzie w dalszym ciągu się rozrastać i przynosić jak największe zyski. A do życzeń zdrowia, pomyślności oraz radości na dalsze lata w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym nagrodzeni dołączyli wielki kosz kwiatów i upominki. Jeden z nich, który czym prędzej rozpakowano, okazał się pastelowym portretem założycieli Folpaku – Andrzeja i Teresy Baranowskich.
Nikt nie ukrywał już radości, którą zebrani co raz ujawniali oklaskami, a potem na parkiecie restauracji hotelu Boss, który nie pustoszał do późnych nocnych godzin dzięki muzyce zespołu Omen Band.
Całość wzbogaciły suto zastawione stoły, a na pamiątkę – zdjęcia i film z jubileuszu. Będzie co wspominać przez kolejne rocznice, aż do złotych urodzin Folpaku.

Numer: 2012 16   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *