Mińskie taekwon-do

W sobotę, 14 kwietnia w mińskim GM-3 odbyły się I eliminacje do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w taekwon-do federacji ITF

Wywalczyli finały

Mińskie taekwon-do / Wywalczyli finały

Gospodarzem zawodów był Miński Klub Sportowy Taekwon-do, a wystartowała w nich prawie setka zawodników z 10 klubów województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz miasta Marcin Jakubowski.
Trener MKS Taekwon-do Jacek Łuniewski VI dan wystawił siedmioosobową prezentację i tyle też razy jego podopieczni stawali na podium.
Pierwsze miejsca zajęli: Jarosław Nowak w walkach mężczyzn do 63 kg, Natalia Szczepańska w walkach kobiet do 57 kg oraz Karol Łuniewski w układach formalnych. Druga lokata przypadła Natalii Taraszewskiej w walkach do 45 kg. Ponadto obie Natalie wywalczyły trzecie miejsca w układach formalnych kobiet, a tę samą pozycję w rywalizacji układów mężczyzn zajął Mateusz Radomski.
Trener Łuniewski jest bardzo zadowolony ze startu w zawodach i podkreśla postęp, jaki zrobili jego podopieczni. Pod koniec kwietnia mińszczan czekają starty w II turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski oraz w mistrzostwach Mazowsza młodzików.
Finały mistrzostw Polski juniorów odbędą się pod koniec maja w Rybniku, a turniej finałowy juniorów młodszych zaplanowano na początek czerwca w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku.

Numer: 2012 16   Autor: (ip)