Moto-przewodnik

W związku z premierą nowego modelu Citroen DS5 chcielibyśmy przybliżyć Państwu jego sylwetkę
Zaskakujący i urzekający Citroen DS5 zapewnia przyjemność prowadzenia i dobre samopoczucie we wnętrzu. Stanowi udane połączenie wyszukanego design i zaawansowanej technologii, godząc estetykę, bezpieczeństwo, osiągi oraz ochronę środowiska – i to bez żadnych kompromisów.

Nowy Citroen DS5

Moto-przewodnik / Nowy Citroen DS5

Citroen DS5 ucieleśnia to, z czego marka CITROEN była zawsze znana: sztukę konstruowania samochodów. Łączy tradycję z nowoczesnością, bez uszczerbku dla wyrazistego wizerunku.  Jakość i wyrafinowanie widać w każdym szczególe wyposażenia samochodu. Sylwetka Citroena DS5 wywołuje wrażenie dynamizmu. Jej opływowe, jakby napięte, linie oraz doskonałe proporcje składają się na niepowtarzalny styl tego samochodu. Jego ważnym elementem są wydłużone ku bokom reflektory ze światłami LED stanowiącymi identyfikację świetlną tego modelu. Chromowane listwy w kształcie szabli i dyskretny tylny spoiler tworzą perfekcyjną, aerodynamiczną bryłę. Unikalna struktura nadwozia zapewnia zarówno wygodną podróż pięciu osobom, jak i dużą przestrzeń na bagaże.
Citroen DS5 jest intuicyjny w obsłudze. Dzięki funkcji zdalnego dostępu i uruchamiania, samochód „rozpoznaje” zbliżającego się do niego kierowcę. Naciśnięcie na klamkę otwiera drzwi i włącza progresywne oświetlenie wnętrza. Aby ruszyć z miejsca, wystarczy nacisnąć przycisk  START.
Stylistyczne inspiracje projektantów samochodu doskonale widać w jego wnętrzu. Stanowisko prowadzenia z dwoma centralnymi konsolami przypomina kokpit Samolotu – kierowca zostaje przeniesiony do świata podniebnych podróży. Prowadzenia citroena DS5 zapowiada się ekscytująco.
Twórcy Citroena DS5 nie zapomnieli o żadnym ze zmysłów. Wzrok, dotyk i słuch są  jednakowo pobudzone komfortem wyrafinowanego wnętrza. Przestrzenny, najwyższej jakości dźwięk pochodzący z systemu audio dostarczy pasażerom wyjątkowych doznań.
Wyjątkowa niska emisja dwutlenku węgla (99g/km), moc maksymalna 200KM wg DIN, napęd na cztery koła, jazda po mieście na zasilaniu elektrycznym, funkcja elektrycznego wzmocnienia mocy.
To pierwszy w pełni hybrydowy samochód  gamie CITROENA, łączący osiągi silnika HDi z efektywnością napędu elektrycznego.
Citroen DS5 może być wyposażony w jeden z pięciu silników. Silniki benzynowe z turbosprężarką: 1.6THP 155 i 1.6 THP 200 to wręcz idealne połączenie przyjemności prowadzenia z niskim zużyciem paliwa. Wszystkie silniki diesla mają filtr cząstek stałych (FAP), który wychwytuje szkodliwe dla środowiska nieopalone cząstki stałe i eliminuje je.
Wiele możliwych wersji, a w każdej samochód prezentuje się elegancko. Zapraszamy do obejrzenia nowego modelu DS5 oraz pozostałych modeli Citroen.

Numer: 2012 16Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *