Jakubów inwestycyjny

Wiadomo, że zarówno chodniki, jak i drogi gminne Jakubowa praktycznie nie istniały. Pomimo niewielkiej zasobności gminy wójt Hanna Wocial wraz z radnymi przełamuje impas. W zakresie inwestycji na 2012 rok przystąpili do budowy chodników w: Jakubowie, Anielinku, Mistowie i Leontynie oraz Jędrzejowie Nowym

Chodniki z dotacją

Jakubów inwestycyjny / Chodniki z dotacją

W budżecie gminy na 2012 rok i wieloletnim programie finansowym na lata 2013-2015 znalazło się kilka pozycji drogowych. Remont chodników, przebudowa zatok autobusowych i wykonanie wjazdów do posesji w samym Jakubowie będzie kosztować ok. 365 tys. zł, w tym 220 tys. zł ze środków unijnych. Podobne zadania w Anielinku oraz Mistowie i Leontynie będą finansowane w oparciu o pożyczkę niskoprocentową (1,14%) zaciągniętą w Banku Gospodarstwa Krajowego. Na każdą z tych pozycji została przyznana dotacja po 500 tys. zł. RIO dokonała analizy możliwości budżetowych gminy Jakubów i stwierdziła, że nie ma przeszkód formalno-prawnych ani merytorycznych w otrzymaniu pożyczki. Jak dotychczas gmina ma zerowe zadłużenie.
W Jędrzejowie Nowym planowana jest budowa chodnika na odcinku ok. 350 m – koszt robót to prawie 280 tys. zł. Radni zdecydowali także o przekazaniu 20 tys. zł dla powiatu mińskiego na przebudowę „schetynówki” nr 2227 Mińsk Mazowiecki – Niedziałka – Jakubów. Jest to pomoc związana z ułożeniem chodnika. Natomiast w powiatowym zakresie przebudowy znajduje się odwodnienie drogi, zrobienie nakładki asfaltowej i wykonanie dwóch zatok przystankowych dla autobusów.
W planach budżetowych gminy znajdują się jeszcze inne wydatki inwestycyjne: rozpoczęcie budowy oczyszczalni ścieków w Jędrzejowie Nowym – 700 tys. zł, dokumentacja projektowa oczyszczalni ścieków w Leontynie – 62 tys. zł, opracowanie projektów przydomowych oczyszczalni ścieków – 30 750 zł i realizacja programu przydomowych oczyszczalni – 50 tys. zł.

Numer: 2012 15   Autor: (fz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *