Przedświąteczna kolejka okazała się szczęśliwa dla wszystkich naszych drużyn z okręgówki, które łącznie zdobyły 13 bramek i nie straciły ani jednej

Okręgowe strzelanie

Ligi piłkarskie / Okręgowe  strzelanie

Piłkarze Victorii Kałuszyn upodobali sobie rezultat 5:0. Przed tygodniem takim zwycięstwem zakończył się mecz z Ostrówkiem, a w 19. kolejce bagaż tylu wpuszczonych goli musiał udźwignąć golkiper Orła Łosice. Po pierwszej połowie mimo sporej przewagi Victoria prowadziła skromnym 1:0 po trafieniu Adriana Woźnicy. Po zmianie stron piłkę do siatki skierowali Paweł Księżopolski, Szymon Styś oraz dwukrotnie Sebastian Wereszczak.
Tygrys Huta Mińska wreszcie odniósł pierwsze wiosenne zwycięstwo. Już remis z liderem mógł wskazywać na zwyżkową formę piłkarzy Marka Czyżkowskiego, a udowodnili to wygraną 3:0 z Wilgą Miastków. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą, autorami dwóch był Daniel Kuć i jednej – Łukasz Nowicki.
Mińska Mazovia zasłużenie pokonała bardzo słabą Koronę Olszyc. Ilość sytuacji powinna zaowocować nawet dwucyfrowym wynikiem, ale skończyło się na również satysfakcjonującym 5:0, na który złożyły się gole Alana Grabka, Rafała Słowika, Roberta Stelmacha, Bartka Kozakiewicza i Patryka Halaburdy.
Tęcza Stanisławów krótko cieszyła się pozycją lidera siedleckiej A-klasy. Wydawałoby się słaby, bo mający na koncie aż 12 porażek, Polonez Mordy niemal do końca prowadził 2:0 z Tęczą. 93. minuta już drugi raz okazała się szczęśliwa dla stanisławowian, gdyż Paweł Lesiński zdążył strzelić 2 bramki, ratując dla swej drużyny cenny punkt.
Świt Barcząca po szarpanej grze i wielu niewykorzystanych okazjach pokonał 1:0 ULKS Gołąbek. Bramkę w 60. minucie zdobył niezawodny Kamil Ostrowski, po którego strzale piłka powędrowała w okienko tym samym nie dając żadnych szans bramkarzowi gości.
Derby Fenixa Siennica z Watrą Mrozy były pełne emocji, ale sienniczanie mogą czuć niedosyt. W 30. minucie goście prowadzili 1:0 po bramce Macieja Mistewicza. Drugiego gola z rzutu karnego mógł dołożyć Daniel Serwatka, ale trafił w słupek. Kolejny cios w drugiej połowie zadał również Mistewicz. Dzięki tej wygranej Watra awansowała miejsce wyżej, a Fenix niestety oddalił się punktowo od podium.
W B-klasie lider Victoria II Kałuszyn została pokonana po raz drugi w sezonie. Tym razem lepsi okazali się piłkarze dębskiego Płomienia. Strzelanie w 55. minucie rozpoczął Mateusz Kowalczyk, a dwie kolejne bramki dołożyli Daniel Głuchowski i Radosław Malesa. To zwycięstwo przybliżyło piłkarzy z Dębego Wielkiego Wielkiego do czołówki. Płomień pozostaje niepokonany od 9. kolejek i ciekawe, czy dobrej passy nie przerwie zmiana miejsca rozgrywania meczów domowych. Boisko w Rudzie ma zostać wyremontowane, a „Płomienni” będą witać rywali w Stanisławowie.
Mazovia II Mińsk Mazowiecki zrehabilitowała się za blamaż w Łochowie, pokonując Olimpię Latowicz 4:1. Mińszczanie zaczęli niemrawo, w dodatku to rywale wyszli na prowadzenie i wydawało się, że wynik z meczu z Liwią może się powtórzyć. Jednak nieco później po faulu w polu karnym jedenastkę na bramkę zamienił Karol Krzyżanowski i odtąd gospodarzom grało się lżej. Latowiczanie mogli ponownie objąć prowadzenie, ale jeden z piłkarzy nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, uderzając w słupek. To niejako zemściło się na nich i na 2:1 podwyższyła Mazovia. Nietypowego gola zdobył Marcin Kowalczyk, bo po jego uderzeniu piłka znalazła się za bramką, jak się później okazało – z powodu dziurawej siatki. W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Mateusz Gromysz, a niecały kwadrans później piękną akcję wykończył Jakub Popławski.

Numer: 2012 15   Autor: pod redakcją Iwony Padzik