Sportowy Latowicz

Pomimo niedużych zasobów finansowych budżetu gminy, samorząd Latowicza dba o rozwój zarówno bazy wychowania fizycznego i sportu, jak i o bieżącą działalność sportowo-wychowawczą

Mobilizacja sportowa

Sportowy Latowicz / Mobilizacja  sportowa

Z planowanych wydatków budżetowych na rok bieżący – ok. 18,6 mln zł, na kulturę fizyczną i sport przewidziano aż 1 145 000 zł. Główną pozycję w tym dziale stanowi budowa kompleksu boisk sportowych w Latowiczu w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi 1 025 000 zł. Ale jest to szczęśliwa pozycja, bowiem z dochodów własnych gmina przeznaczyła na ten cel tylko 192 tys. zł, a 833 tys. zł są to dotacje pozyskane z zewnątrz, w tym 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i 500 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast na finansowanie zadań bieżących z zakresu kultury fizycznej i sportu gmina przeznaczyła 56 tys. zł. Wiadomo, że klub piłki nożnej „Olimpia Latowicz” to nietęga drużyna, jednak wójt gminy Bogdan Świątek-Górski docenia rolę sportu i przeznacza pieniądze zarówno na działalność klubu, jak i jego doposażenie.
Miłym zaś akcentem są organizowane turnieje na sali sportowej przy Zespole Szkół w Latowiczu.W niedzielę, 4 marca został tam rozegrany II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rady Rodziców. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: Waleczne Mamy, Tatusiowie, Białe Orły, Absolwentki, AC KACE i Samorządowcy. Zwycięstwo i puchar przechodni zdobyła już po raz drugi AC KACE. Strachominanie zapowiedzieli, że pucharu nie oddadzą i zwyciężą również po raz trzeci. Zawody sędziowała nauczycielka ZS w Latowiczu Bożena Kania. Następne rozgrywki turnieju tym razem OPEN odbędą się 22 kwietnia br. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału mieszkańców z różnych środowisk: nauczycieli, strażaków, przedsiębiorców itp.
W Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie 22 marca br. zostanie otwarte boisko „Orlik 2012”, a 3 dni później odbędzie się na nim Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Latowicz. Chyba tym razem KS „Olimpia” zmobilizuje swoje wysiłki i znacznie poprawi swoją reputację.

Numer: 2012 12   Autor: (fz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *