13 Halówka Co słychać?

Ostatnia niedziela naszego turnieju była zwieńczeniem wcześniejszych zmagań uczestników halówki. W kategorii OPEN zostali najlepsi, a mecze fazy pucharowej mimo niewysokich wyników były niezwykle atrakcyjne

Finały emocji

13 Halówka Co słychać? / Finały emocji

Już pierwsze starcie – ekip Old Stars i Bez popity musiały rozstrzygnąć rzuty karne, gdyż mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W tym elemencie gry lepsi okazali się zawodnicy Bez popity, wygrywając 2:0. Kolejne spotkanie 1/8 finału 1:0 wygrała Guzianka Team. W dwóch kolejnych meczach znów nie padła ani jedna bramka, więc ponownie przeprowadzono konkursy jedenastek, w których Korsarze pokonali 4:3 Ekipę z biedronki, a AC Kace 2:0 M.T.L. W dalszych pojedynkach pierwszej fazy Plastan Stanisławów zwyciężył 2:0 4FUN Team, Anonymous uległ 0:2 Samym palaczom, Królewskie Team pokonało 1:0 mocne w składzie Margo, a Grospol tym samym rezultatem wygrał z Pizzerinami.
W 1/4 finału remisów już nie było. Bez popity wyeliminowali Guziankę, wygrywając 2:1, a Korsarze podobnie pokonali AC Kace. Piłkarze Plastanu nie dali szans Samym palaczom, strzelając w tym meczu 3 bramki (najwyższe zwycięstwo fazy pucharowej). Ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniem był pojedynek Grospolu z ekipą Królewskiego Team. W końcowych sekundach utrzymywał się wynik 2:1 dla Królewskich, który dawał im przepustkę do półfinału. Mecz był nieraz przerywany, gdyż zawodnicy Grospolu domagali się zatrzymywania czasu. Tuż przed końcem jeden z zawodników Królewskiego sfaulował przeciwnika, a sędzia przyznał rzut wolny pośredni, z którego padła bramka wyrównująca. Rozegranie wyglądało jak strzał, a przy takim rzucie wolnym nie można bezpośrednio uderzać na bramkę. Nie da się sprawdzić, czy któryś z zawodników dotknął piłki zanim trafiła do siatki, jednak na pewno gol padł już po sygnale końca spotkania. Początkowo bramkę zaliczono, ale tu zaprotestowali postronni widzowie. Po konsultacji anulowali gola. Niepocieszeni zawodnicy Grospolu rozpoczęli kłótnię z sędziami. Ponieważ sytuacja okazała się trudna do rozwiązania, organizatorzy podjęli decyzję o powtórzeniu meczu. Na to z kolei nie zgodzili się Królewscy i ostatecznie Grospolowi przyznano walkower 3:0, a ich rywalom zwrócono koszt udziału w turnieju.
W pierwszym półfinale Bez popity przegrali z Korsarzami 0:1, a Plastan uległ Grospolowi również 0:1. W meczu o brąz zwycięski okazał się Plastan Stanisławów, zaś w finale Korsarze zwyciężyli  Grospol 2:1. Królem strzelców turnieju został Karol Krzyżanowski z Bez popity, który jeszcze w fazie grupowej uzbierał 10 bramek, a asem bramki – Marcin Milerski z Plastanu, w siedmiu spotkaniach wpuszczając tylko jednego gola.
Poza zespołami w kategorii OPEN walczyli też w grupach finałowych gimnazjaliści oraz dziewczęta. Wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajął zespół Na luzie z kompletem 2 zwycięstw i bilansem 4-1. Drugie – przypadło cegłowskiemu UKS, a ostatnie zajęli Galacticos. Najlepszym bramkarzem uznano srebrnego Kamila Zawadkę, a najskuteczniejszym strzelcem okazał się złoty Karol Wójcik (7 trafień).
Dziewczęta również rozegrały trzy mecze. Z czterema punktami na koncie złoto wywalczyła Akademia Piłkarska Orliki, drugie – mińszczanki z Samogonów, a trzecie – Rewolucje Poświętne. Milena Śmietańska znakomicie spisywała się w bramce ekipy z Poświętnego i zgarnęła statuetkę oraz dyplom dla najlepszej bramkarki. Królową strzelców wyłoniła natomiast… seria rzutów karnych. Natalia Kowalczyk i Justyna Parobcza miały po 2 gole i ostatecznie lepiej jedenastki egzekwowała ta pierwsza, zgarniając cenne trofeum.
Na gali finałowej pojawili się także najmłodsi uczestnicy naszej halówki, którzy grali 2 tygodnie wcześniej. Piotr Parobczyk ze zwycięskiego Snowkids odebrał nagrodę dla króla strzelców, a jego kolega z drużyny Mateusz Góras – dla asa bramki.
Nie zabrakło lokalnych VIP-ów: między innymi starosty Antoniego Tarczyńskiego, burmistrza Marcina Jakubowskiego, radnych miejskich Roberta Ślusarczyka, Michała Górasa oraz powiatowego Daniela Milewskiego, a także przedstawiciela jednego ze sponsorów turnieju, czyli Studium Języków Obcych. Za czołowe miejsca przyznawano okazałe puchary, dyplomy oraz medale, ponadto statuetki dla asów bramki i królów strzelców oraz dyplomy dla opiekunów drużyn. Dodatkowo wszystkie zespoły otrzymały piłki, w tym najlepsi z każdej kategorii repliki oficjalnej piłki Euro 2012, czyli futbolówki Tango 12.
Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom: MKRPA, Mix Electronics, burmistrzowi za bezpłatne udostępnienie sali, GM-3 za pomoc w organizacji oraz portalowi minskmaz.com, który wraz z tygodnikiem „Co słychać” objął 13. Halówkę patronatem medialnym.

Numer: 2012 11   Autor: Iwona Padzik





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *