Hokej na lodzie

W ubiegłą niedzielę na miejskim lodowisku w Mińsku Mazowieckim odbył się mecz hokeja na lodzie o puchar Dyrektora MOSiR pomiędzy Mińskim Towarzystwem Hokejowym a Siedleckim Towarzystwem Hokejowym

Puchar dla MTH

Hokej na lodzie / Puchar dla MTH

Początek spotkania wskazywał na łatwe zwycięstwo gości, bowiem pierwszą tercję gładko wygrali 4:1. Druga była już trochę lepsza dla naszych zawodników, ale również wygrali ją goście 2:1. Przy stanie meczu 6:2 ciężko było naszym wychodzić do trzeciej tercji.
Hokeiści z Mińska Mazowieckiego wysłuchali w przerwie ostrej reprymendy trenera na temat dziurawej obrony i nienajlepszej grze przy wyprowadzaniu krążka z własnej tercji. Konstruktywna krytyka przyniosła efekt i w trzeciej tercji drużyna z Mińska Mazowieckiego grała jak z nut i ostatecznie doprowadziła do remisu.
O zwycięstwie musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które lepiej egzekwowali hokeiści MTH, jakby uskrzydleni swoją dobrą grą w końcówce meczu. Szczęśliwi mińszczanie odebrali puchar z rąk kierownika MOSiR-u Józefa Wargockiego.
Podziękowania należą się kibicom, którzy licznie przybyli na to spotkanie oraz burmistrzowi miasta i dyrektorowi MOSiR za pomoc przy organizacji treningów hokeja na lodzie w naszym mieście. Sukcesem jest otwarta przy udziale MTH szkółka hokejowa dla dzieci, co wkrótce powinno zaowocować drużyną hokejową w naszym mieście.

Numer: 2012 10   Autor: (ip)