Sporty walki

W weekend, 25 i 26 lutego w Ciepłowodach w województwie dolnośląskim odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski UFR zorganizowane przez Centrum Rekreacji i Sportu

Bez sukcesów

Sporty walki / Bez sukcesów

UFR, czyli Universal Fighting Rules czerpie najskuteczniejsze techniki ze wszystkich sztuk walki. Oprócz stylów uderzanych stosuje się też elementy zapasów, judo, jujitsu, samoobrony oraz systemów walki związanych ze szkoleniem wojskowym jak sambo, krav maga czy unifigt.
Wśród uczestników znalazła się reprezentacja Tang Soo Do „Ronin” – UPLKS Stanisławów w składzie junior Damian Buczek i kadeci: Patryk Gnich, Kamil Pasik oraz Adrian Laskowski. Stanisławowianie startowali w formule walk przerywanych point-fighting w kategoriach swojej i wyższej.
Najlepiej wypadł Patryk Gnich, który zdobył brązowy medal walk point-fighting w kategorii wyższej. Jedna z jego walk była tak niezwykle zacięta i widowiskowa, że zgromadziła przy macie niesamowitą ilość widzów. Patryk niestety przegrał, ale walczył z reprezentantem kadry Polski UFR, co tym bardziej czyniło tę walkę prestiżową. Mimo braku miejsca na podium do udanych należy zaliczyć również występ Adriana Laskowskiego, który jedną z walk na turnieju wygrał stosunkiem punktów 8:0, ale jego kategoria była jednak mocno obsadzona.
Bliski remisu w walce eliminacyjnej był junior Damian Buczek, a awansować nie udało się też Kamilowi Pasikowi.
W najbliższym czasie zawodnicy wezmą udział w V Mistrzostwach Polski Tang Soo Do, które odbędą się 17 i 18 marca w Puławach.

Numer: 2012 10   Autor: (ip)