Koszykówka

Po pierwszej kolejce sezonu Super WNBA UKSS Probasket jest liderem ligi

Najlepsi w Warszawie

Koszykówka / Najlepsi w Warszawie

Mińszczanie zainaugurowali rozgrywki meczem przeciwko beniaminkowi - drużynie Bemowo Draft. Probasket zwyciężył 67:50, dzięki czemu objął prowadzenie w tabeli. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale później miński zespół powoli wypracowywał sobie przewagę.
11 lutego swój pierwszy mecz w lidze Ursynowsko-Natolińskiego Basketu Amatorskiego zagrali wychowankowie – juniorzy klubu UKS Probasket. Niestety, przegrali z drużyną „Jelenie w terenie” 35:74.
Spotkanie w pierwszej kwarcie miało bardzo zacięty i wyrównany przebieg, a kilka dobrych akcji w ataku pokazał kapitan drużyny UKS Tomasz Górka. Druga kwarta spotkania w perspektywie całego meczu okazała się najgorszą w wykonaniu mińszczan. Kilka strat, niecelnych rzutów i brak należytej koncentracji w obronie spowodowały, że tę część meczu przegrali wyraźnie 7:31.Kolejne części spotkania prowadzone były już pod dyktando drużyny przeciwnej, ale mimo wysokiej porażki na pewno można znaleźć kilka pozytywnych aspektów w grze „młodego” UKS-u: determinacja, wytrwałość i przygotowanie taktyczne.

Numer: 2012 08   Autor: (ip)