Taekwon-Do

W sobotę, 26 listopada zawodnicy i zawodniczki MKS Taekwon-Do wzięli udział w Mistrzostwach Dzieci Młodzików i Juniorów Młodszych w Warszawie, które były finałowymi zawodami dla uczestników dwóch poprzednich warszawskich turniejów. Natomiast 3 grudnia klubowicze MKS walczyli o jak najlepsze miejsca w rozgrywanych w Jabłonnie Mistrzostwach Mazowsza Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF

Podium x 56

Taekwon-Do / Podium x 56

Na starcie pierwszych zawodów stawiło się ponad 120 sportowców z Warszawy i okolic. Miński klub, pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego (VI DAN) reprezentowało 31 klubowiczów, którzy stawali 33-krotnie na podium.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Alicja Chodorska, Natalia Paska, Natalia Taraszewska, Natalia Piórkowska, Michalina Mikulska, Cezary Jackowski, Sewerian Widerski, Karol Zięba, Mateusz Zgódka, Tomasz Kurowski, Natalia Szczepańska – wszyscy w konkurencji układów formalnych oraz Mateusz Radomski w konkurencji technik specjalnych i Tomasz Kurowski w walkach do 66 kg.
Drugie miejsca zajęli: Gabriela Misterkiewicz, Natalia Cecotka, Karolina Marciniak, Jakub Kuźmicz, Błażej Duszczyk, Karol Łuniewski – w układach formalnych oraz Karolina Marciniak w technikach specjalnych i Marta Krajewska w układach i technikach.
Na najniższym stopniu podium stawali: Viviana Widerska, Ada Woźniewicz, Natalia Paska, Michalina Mikulska, Marcin Radomski, Michał Koczyrkiewicz, Jakub Hamerski, Jakub Okrzeja, Jakub Szmidt w układach, Natalia Piórkowska i Mikołaj Gajewski – w technikach specjalnych oraz Karol Łuniewski w walkach do 66 kg.
W klasyfikacji drużynowej zawodów Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO okazał się najlepszy w kategoriach dzieci oraz młodzików, a także zdobył drugie miejsce w kategorii juniorów młodszych.
W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli mińszczanie: Natalia Paska, Natalia Piórkowska i Mateusz Zgódka, którzy otrzymali okazałe puchary.
Tydzień później na zawodach w Jabłonnej miński klub reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli aż 23 miejsca na podium.
Najlepsi w swoich kategoriach, zdobywając w nich tytuły Mistrzów Mazowsza, okazali się: w układach formalnych – Natalia Paska, Błażej Duszczyk, Mateusz Zgódka, Natalia Piórkowska i Karol Łuniewski, w technikach specjalnych – Michalina Mikulska i Mateusz Radomski oraz w walkach powyżej 70 kg – Piotr Gańko.
Tytuły Wicemistrzów Mazowsza przypadły: Karolinie Marciniak, Marcie Krajewskiej, Adzie Woźniewicz, Natalii Taraszewskiej, Oskarowi Ziółkowskiemu i Jakubowi Okrzei w układach formalnych oraz Natalii Piórkowskiej w technikach specjalnych. Ponadto osiem brązowych medali Mistrzostw zdobyli Karolina Marciniak, Ada Woźniewicz, Natalia Szczepańska, Marta Krajewska, Michalina Mikulska oraz Jakub Hamerski, Mateusz Radomski i Sewerian Widerski.
W klasyfikacji drużynowej MKS TAEKWON-DO zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzików, drugie w kategorii juniorów młodszych oraz trzecie w kategorii juniorów, a tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw został przyznany reprezentantce mińskiego klubu – Natalii Piórkowskiej.
– Wyniki osiągnięte przez naszych klubowiczów są potwierdzeniem tego, że wypracowywany i ciągle udoskonalany przez prawie 18 lat istnienia klubu system szkolenia jest prawidłowy i pozwala na harmonijny i systematyczny rozwój zawodników. Ciężka praca na treningach sprawiła, że na stałe zagościliśmy w czołówce klubów z województwa mazowieckiego. Nie popadamy jednak w zachwyt, bo te mistrzostwa są już historią, a my zaczynamy przygotowania do kolejnych czekających nas w 2012 roku wyzwań, jakimi są zawody Pucharu Polski, eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz marcowe międzywojewódzkie mistrzostwa w Taekwon-Do ITF w Mińsku Mazowieckim – podsumował opiekun mińskich zawodników Jacek Łuniewski.

Numer: 2011 51   Autor: (jaz, ip)