ASW i TSD w Opolu

W dniach 18-20 listopada br. w Opolu miało miejsce duże wydarzenie dla zawodników sportów walki, a mianowicie Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwon-do Polish Open. Była to jedna z największych imprez sztuk walki w Polsce w tym roku. Wzięło w niej udział 442 zawodników i zawodniczek z 32 klubów, a wśród nich Akademia Sztuk Walki Taekwon-do ITF pod kierownictwem trenera Dawida Matwieja i Ronin TangSooDo Jacka Keslera

Bitwy taekwon-do

ASW i TSD w Opolu / Bitwy taekwon-do

Bardzo dobrze zaprezentowała się siódemka zawodników z dębskiego i mińskiego klubu Akademia Sztuk Walki Taekwon-do ITF pod kierownictwem trenera Dawida Matwieja IV dan – w sumie wywalczyli 5 medali. Katarzyna Mazurowska w kategorii dzieci zdobyła 1 miejsce w układach formalnych. Wśród seniorek najlepsza w technikach specjalnych okazała się Monika Wtulich zajmując 1 miejsce, a Wioletta Mórawska jako kadetka wywalczyła 2 miejsce w walkach light contact – 50 kg. Srebro i brąz zdobyli kolejno Patryk Matwiej i trener Dawid Matwiej, którzy spotkali się w tej samej kategorii wagowej seniorów – 78 kg. O miejsce na podium otarł się Konrad Mikita, który uplasował się na 4. pozycji w technikach specjalnych seniorów do 180 cm. Dobrze zaprezentowała się także Weronika Berdyńska wśród dzieci rocznik 2003, która bardzo ładnie walczyła w kategorii soft stick.
– Kolejne zawody i zdobyte miejsca potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia i przygotowania zawodników z ASW, a silne ekipy zagraniczne z Niemiec, Mołdawii i bardzo dobrze przygotowana reprezentacja Argentyny dały możliwość startu z najlepszymi i obserwację światowego taekwon-do – przyznał Dawid Matwiej.
Polską Federację TangSooDo reprezentowało 15 zawodników, wśród których było trzech reprezentantów sekcji Ronin TSD Stanisławów: Patryk Gnich, Kamil Pasik i Adrian Laskowski. Ich występ zakończył się wywalczeniem dwóch srebrnych medali w walkach formuły semi-contact.
Adrian Laskowski, by dojść do finałowej walki stoczył cztery wygrane pojedynki, ulegając w piątym bratobójczym o turniejowe złoto federacyjnemu koledze z reprezentacji – Łukaszowi Muratowi.
Nieco łatwiejszą drogę po srebro z turnieju miał Kamil Pasik. O wyjątkowym niefarcie można mówić przy wypadku Patryka Gnicha. Pośród 20 zawodników – walka Patryka była pierwszą rozpoczynającą kategorię. Naprzeciwko Patryka zawodnik z Mołdawii. Po dwóch rundach zarządzona 45-sekundowa dogrywka i remis 8:8, u Patryka jednak jedno ostrzeżenie na koncie. Wskutek tego ostrzeżenia jako zwycięzca wskazany zawodnik z Mołdawii.
 – W konkurencji tradycyjnych form dowolnych nie udało się przejść eliminacyjnego sita ani Patrykowi Gnichowi, ani Adrianowi Laskowskiemu, choć Adrian otrzymał dobre noty. Kamil Pasik z konkurencji form został wycofany ze względu na kontuzję, której uległ w trakcie walk – sumuje turniej trener Jacek Kesler.

Numer: 2011 50   Autor: (jzp)