Gotowi do zmian (8/11)

Projekt edukacyjny „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy” budzi coraz większe zainteresowanie wśród młodych ludzi. I trudno się temu dziwić, przyglądając się wyjazdom edukacyjnym, takim jak ten w miniony wtorek, 25 października. W luźnej atmosferze, aczkolwiek pod czujnym okiem opiekunów maturzyści zapoznali się z ofertą dwóch znanych niepublicznych warszawskich uczelni

Gotowi do startu w studenckie życie

Gotowi do zmian (8/11) / Gotowi do startu  w studenckie życie

Aż 40 uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego (10 przyszłych techników kelnerów, 10 informatyków, 10 techników budownictwa i również 10 techników drogownictwa), reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych (20 tech. ekonomistów), a także 20 maturzystów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Janowie (10 tech. agrobiznesu i 10 tech. architektury krajobrazu) oraz 20 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy (10 tech. elektroników, 10 tech. pojazdów samochodowych) we wtorkowy poranek pod opieką Małgorzaty Wachowicz, Jolanty Piskorz, Katarzyny Wocial, Tomasza Szuby oraz Saida Bouchikera spotkało się na placu przy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Stąd 100-osobowa grupa dwoma autokarami, po odebraniu prowiantu, ruszyła do stolicy.
Akademia im. Leona Koźmińskiego była pierwszym docelowym miejscem. Tutaj na wszystkich czekali studenci i pracownicy uczelni, którzy przedstawili szeroką ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na studia, a także oprowadzili naszą grupę po najważniejszych miejscach w akademii. Studenci zaprezentowali szeroka gamę kół naukowych oraz klubów studenckich oferujących liczne rozrywki, jakie czekają na przyszłych żaków. Ciepłe, klimatyczne wnętrza, przyjazna atmosfera – to wszystko spodobało się mińskim maturzystom.
Kolejnym etapem wyjazdu była Uczelnia Łazarskiego na warszawskim Mokotowie. Jedna z najstarszych polskich uczelni niepublicznych, zaliczająca się do wiodących w obszarze nauk ekonomicznych i prawnych. Tu nasi przyszli studenci mieli okazję poznać tajniki życia studenckiego oraz posłuchać o szansach jakie daje w przyszłości ukończenie tej renomowanej szkoły. Dodatkową atrakcją była niespodzianka – projekcja filmu „Piraci z Karaibów”.
Intensywny dzień młodzież zakończyła wykwintnym obiadem w podmińskim TIR-eście, gdzie regenerowali siły po dniu pełnym wrażeń.
Realizacja projektu edukacyjnego „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 trwa już niemal dwa lata; tym samym powolutku zbliża się ku końcowi. W styczniu rozpocznie się jego trzecia, ostatnia edycja. To wielka szansa dla młodych ludzi na udoskonalenie swoich umiejętności, pogłębienie wiedzy przed zbliżającymi się egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe oraz maturalnym. Nic więc dziwnego, że chętnych jest zawsze wiele, a liczba miejsc ograniczona. Tym bardziej, że zajęcia pozalekcyjne odbywają się we wspaniałej, miłej atmosferze, pełnej atrakcji edukacyjnych.

Numer: 2011 44   Autor: (as – CKU)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *