Victoria Kałuszyn po ostatniej przegranej z Czarnią Węgrów tym razem pokonała Wilgę Miastków. Natomiast Mazovia popisała się niezwykłą skutecznością strzelecką

Kanonady i wpadki

Ligi piłkarskie / Kanonady i wpadki

Zawodnicy mińskiej Mazovii pokazali swój kunszt piłkarski, wbijając zespołowi Orzeł Unin aż osiem bramek, tracąc przy tym trzy. Klasycznym hat-trickiem w meczu popisał się Rafał Słowik. Za umiejętności strzeleckie chwalić można także Jakuba Gańko, któremu udało się zdobyć dwie bramki. Swój wkład w zwycięstwo mieli także zdobywcy jednej bramki – Łukasz Sęk, Jarosław Krajewski oraz Patryk Halaburda.
Także Victoria Kałuszyn nie oszczędziła swoich rywali Wilgi Miastków, aplikując im aż 5 goli i nie tracąc ani jednego. Kałuszynianie wyszli na prowadzenia dzięki trafieniom Piotra Urbana. Jeszcze przed przerwą na 2-0 gola udało się zdobyć Bartłomiejowi Gruszczyńskiemu. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej części spotkania. Bramka na bezpieczne 3-0 to zasługa Mariusza Chrościckiego, a w drugiej połowie dzieła zniszczenia dokonali Łukasz Gągol oraz Adam Niedziałek.
Tygrys Huta Mińska nie sprostał ekipie LKS Ostrówek i przegrał z gospodarzami 4-3. Po pierwszej połowie miażdżącą przewagę miał zespół LKS, który prowadził aż 3-0. Jednak po przerwie obudzili się zawodnicy Tygrysa i za sprawą Roberta Krusiewicza, Kamila Parobczyka i Daniela Kuć doprowadzili do wyrównania. Jednak podopiecznym Marka Czyżkowskiego nie udało się dowieść tego korzystnego wyniku do końca spotkania.
Victoria Sulejówek odniosła łatwe i zasłużone zwycięstwo z drużyną KS Warka. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej połowie, chociaż już w pierwszych minutach Victoria mogła prowadzić. Pierwszą bramkę dla ekipy z Sulejówka zdobył strzałem z 18 metrów Marek Rogowski. Drugi gol to zasługa Damiana Ostrowskiego, a trzecią bramkę zdobył Janek Endzelm.
W siedleckiej A-klasie Tęcza Stanisławów zajmuje trzecie miejsce. Zawodnicy Krzysztofa Słowika w ostatniej kolejce ulegli 2-1 teoretycznie słabszemu przeciwnikowi – Błękitnym Stoczek. Honorowe trafienie dla ekipy ze Stanisławowa uzyskał w 66. minucie Paweł Lesiński.
Dziewiąta kolejka rozgrywek była także nieudana dla zawodników Świtu Barczączej. Grający na boisku w Hucie podopieczni Michała Zgudki przegrali aż 4-0 z ekipą Hutnik Huta Czechy.
Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce wydawało się, że cegłowska Jutrzenka złapała wiatr w żagle i będzie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego. W 9. kolejce ulegli 3-2 zawodnikom ULKS Gołąbek. Bramki dla podopiecznych Karola Łatasia zdobywali – Daniel Reda oraz po faulu w polu karnym na Karolu Bieńku jedenastkę wykorzystał Eryk Malinowski.
Fenix Siennica po porażce w poprzedniej kolejce podniósł się i pokonał 2-0 zespół ADVIT Wiązowna. Zwycięstwo w tej kolejce odnieśli także zawodnicy mroziańskiej Watry, wygrywając na własnym boisku 1-0 z Józefovia II Józefów. Strzelcem jedynej, ale niezwykle ważnej bramki był Mateusz Bajszczak.
Mazovia II Mińsk Mazowiecki zagościła na fotelu wicelidera trzy kolejki temu i nic nie wskazuje na to, aby miała to miejsce opuścić. W ostatniej kolejce wysoko pokonała Kosovię Kosów Lacki, wbijając im aż 6 bramek i tracąc 2. Istotne jest to, że do przerwy mińscy zawodnicy przegrywali 2-0. Na drugą połowę wyszli jednak w pełni skoncentrowani i rozstrzelali drużynę gości. Klasycznym hat-trickiem popisał się Ryszard Piwek, a pozostałe bramki zdobywali kolejno Łukasz Stelmaszyk z rzutu karnego, Jakub Popławski i Waldemar Osica.
MOSiR’95 Mińsk Mazowiecki przegrał kolejny mecz na własnym boisku. Tym razem ekipą lepszą od mińszczan okazał się team Mazur Karczew, który zaaplikował swoim rywalom aż 6 bramek i stracił tylko jedną. Honorowy gol dla MOSiR-u zdobył Marcin Kowalczyk.

Nie siedź w domu...
Grają 19 października:
Okręgówka: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Victoria Kałuszyn 15:00, Tygrys Huta Mińska – Orzeł Łosice  15:30
Grają 22 – 23 października:
IV liga: Pilica Białobrzegi - Victoria Sulejówek
Okręgówka: Mazovia Mińsk Mazowiecki - ŁKS Łochów, Tygrys Huta Mińska – Victoria Kałuszyn 14:30,
A-klasa: Hutnik Huta Czechy – Jutrzenka Cegłów 22 października, 15:00, Świt Barcząca – Tęcza Stanisławów 23 października, 12:00 Józefovia II Józefów – Fenix Siennica, Watra Mrozy – Vulcan Wólka Mlądzka,
B-klasa: Victoria II Kałuszyn – Wicher Sadowne 23 października 11:00,  Nojszewianka II Nojszew - Płomień Dębe Wielkie 22 października 12:15, Jastrząb Żeliszew – Mazovia II Mińsk Mazowiecki

Numer: 2011 43   Autor: (mr)