W Sulejówku

W Urzędzie Miasta Sulejówek, pierwszy raz od upadku komunizmu, zawiązał się związek zawodowy Solidarność. O założonym związku poinformowała radnych sekretarz Hanna Stefaniuk podczas XV sesji rady miasta. – Zrzeszamy 26 członków, a następne deklaracje czekają w kolejce. Związek powstał, aby dbać o prawa pracowników – mówi Agnieszka Wyrostkiewicz, przewodnicząca magistrackiej Solidarności

Solidarność w ratuszu

W Sulejówku / Solidarność  w ratuszu

Tajemnicą poliszynela jest, że związek powstał w odpowiedzi na zwolnienia doświadczonych specjalistów z działów technicznych podlegających wiceburmistrz Magdalenie Łukomskiej. Za urzędnikami ujęli się nawet miejscowi internauci. – Na miejscu burmistrza przeprowadziłbym męską rozmowę z panią wiceburmistrz i chyba trzeba by się powoli rozglądać za nowym zastępcą – napisał na forum miejskim internauta Komi.
Na takie wypowiedzi zaledwie rok po wyborach rzeczywiście trzeba sobie zapracować, zwłaszcza że mieszkańcy rzadko stają w obronie urzędników. W mieście wrze od plotek, że władze Sulejówka nie mają innych pomysłów na kryzys finansowy miasta niż sprzedaż działek i wprowadzenie mieszkaniówki na Glinianki, czyli rozległy teren zielony w sercu miasta przeznaczony pod rekreację.
Niepewny jest też los Przedszkola nr 2, któremu sanepid, grożąc zamknięciem placówki nakazał m.in. wymianę stolarki okiennej i naprawę dachu. Czy w przyszłorocznym budżecie zadłużonego po uszy miasta znajdą się środki na ten cel? – Jeżeli miasta nie stać na budowę nowego przedszkola to niech wyremontuje stare. Atrakcyjne położenie działki w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla dla drogowców to gratka dla deweloperów, ale czy tak można kosztem dzieci? – pyta jedna z rozgoryczonych matek.
Do wniosków PSSE swoją cegiełkę dorzucił NIK. – To, że miasto jest biedne, nie musi oznaczać, że ma być brudne – taki wniosek w urzędniczych słowach w raporcie pokontrolnym zawarli kontrolerzy Izby. Napisali też, że NIK ocenia negatywnie, jako niewystarczające, działania podejmowane w zakresie utrzymania czystości oraz zieleni na terenach publicznych.

Numer: 2011 42   Autor: (rww)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *