W Sulejówku

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku-Miłośnie miał szczególnie uroczysty charakter. Inauguracja obchodów 85-lecia edukacji w Sulejówku miała trzy odsłony – nabożeństwo w kościele pw. Przemienienia Pańskiego celebrowane przez absolwentów tutejszych szkół z udziałem chóru Pueri Cantat, odsłonięcie kamienia pamiątkowego przy szkole i święto nauczycieli w jej wnętrzu

Charakterne szkoły

W czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku w Chomiczówce założona została pierwsza sulejówecka szkoła. Potem przeniosła się do willi w Miłosnej i funkcjonuje tam po dziś dzień. Data narodzin miała niemały wpływ na jej charakter – ilekroć odwiedzamy jej mury, na każdym kroku widzi się symbole polskiego patriotyzmu, a przed budynkiem czuwa posąg Marszałka. Zaś uroczystości tam obchodzone mają klimat pełen uczucia do rodzinnego miasta i najstarszej w nim placówki oświatowej.
Burmistrz Sulejówka zdominował obchody, wszędzie go było pełno i zawsze miał coś do powiedzenia. Ale też w każdym wystąpieniu wykazywał się kompetencją, znajomością faktów i osób, a okazjonalną pompę potrafił okrasić dowcipem. Wręczając nauczycielom odznaczenia, dyplomy i nagrody charakteryzował ich sylwetki i zasługi. Szczególną uwagę poświęcił nauczycielom i działaczom sportu. Dowiedzieliśmy się o przyszłej potędze siatkarskiej rodzącej się w mieście Marszałka dzięki Stanisławowi Januszewskiemu i o działalności sekcji szachowej piłkarskiego klubu Victoria mającej sukcesy nawet rangi międzynarodowej. Uczniom też się coś trafiło – zarówno władze jak i sponsorzy wyróżniającym ufundowali stypendia. Uroczyste chwile zgrabnie wypełniały występy szkolnej młodzieży, a na zakończenie w tańcu towarzyskim zaprezentowały się dwie uczniowskie pary zwiastujące cykl tanecznych imprez, jakie w tym roku szkolnym odbędą się w Sulejówku.
Szkoła Marszałka – miejsce szczególne w dwójmieście Miłosna – Sulejówek godnie świętowała tegoroczny Dzień Nauczyciela.

Numer: 2005 43   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *