Weekend szachistów

W przedostatni weekend września w SP-5 odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w szachach. Na starcie stanęło 98 zawodników z Chylic, Dobrego, Grójca, Grzebowilka, Jabłonny, Jakubowa, Mińska, Mogielnicy, Otwocka, Siedlec, Stanisławowa, Warszawy, Wiązowny i Wiśniewa

Mińskie maty

Weekend szachistów / Mińskie maty

W ramach zawodów rozegrano trzy turnieje – główny, dla początkujących (Jesienne Szachowe Początki) oraz dla średniozaawansowanych (Jesienne Szachowe Nadzieje).
W turnieju głównym walka była bardzo zacięta. Trzech pierwszych zawodników uzyskało ten sam rezultat punktowy. W każdej rundzie zawodnicy grali do ostatnich sekund na tak zwanej wiszącej chorągiewce. Ostatecznie w turnieju zwyciężył Sławomir Izdebski przed Marcinem Zychowiczem i Sławomirem Kurpiewskim. W kategorii kobiet triumfowała Pola Parol przed Joanną Kaczmarską i Polą Mościcką, a spośród juniorów młodszych zwyciężczyni kobiecej kategorii wyprzedziła Patryka Chylewskiego i Michała Powałkę. Z kolei klasyfikację juniorów wygrał Jakub Suliborski, wyprzedzając Artura Suliborskiego i Pawła Parola.
Jesienne Szachowe Nadzieje wygrał Dariusz Wójcikiewicz, który zgromadził 6,5 punktu, drugie miejsce przypadło Janowi Goleckiemu, który uzbierał tyle samo punktów co zwycięzca, a trzecią lokatę wywalczył Arkadiusz Abramowski z 5 punktami. Siedmiu zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe Polskiego Związku Szachowego. Z kolei w Jesiennych Szachowych Nadziejach zwyciężył Dawid Michalak ze Stanisławowa, zdobywając komplet 7 punktów. Drugi był Jakub Dróżdż z Grzebowilka, a trzeci Aleksander Pisarczyk z Mińska.
Uczestnicy zawodów podkreślali bardzo dobrą atmosferę oraz profesjonalną organizację. Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w szachach były ostatnim turniejem rozgrywanym w ramach cyklu Grand Prix MTSz.
Najlepszym zawodnikiem w 2011 roku został Artur Suliborski, zdobywając w trzech turniejach 17 punktów, drugi był Robert Brewczyński z dorobkiem 15,5 punktu, a trzeci Damian Koseski – 13 punktów. Najlepszą kobietą została Pola Parol, zdobywając 8,5 punktu. Wśród juniorów triumfował Artur Suliborski, a juniorów młodszych – Damian Koseski.

Numer: 2011 40   Autor: (opr. mr)