Piłkarze Victorii Kałuszyn, mińskiej Mazovii oraz Tęczy Stanisławów szybko się przełamali po inauguracyjnych porażkach i odnieśli ważne zwycięstwa. Drużyny te są uważane za głównych kandydatów do awansu w swoich ligach

Przełom faworytów

Ligi piłkarskie / Przełom  faworytów

W drugiej kolejce ligi okręgowej piłkarze popisali się wyjątkową bramkostrzelnością. We wszystkich rozegranych spotkaniach padły minimum cztery bramki, jedynie z wyjątkiem meczu Mazovii z Wilgą Miastków.
Victoria Kałuszyn pokonała 3:1 Zorzę Sterdyń, a pierwsze gole w nowym sezonie zdobyli Adrian Woźnica, Marcin Śledziewski i Michał Wójcik. Z dna tabeli dźwignęła się Mazovia Mińsk Mazowiecki. Po minimalnej wygranej z Wilgą Miastków dzięki bramce, którą zdobył nowy nabytek Rafał Słowik mińszczanie wskoczyli na czwartą pozycję w tabeli. Niestety, ostatnią lokatę zajmuje Tygrys Huta Mińska. Co prawda ponieśli porażkę z jednym z faworytów do awansu, czyli Pogonią II Siedlce, ale od 3. minuty to goście prowadzili po golu Kamila Parobczyka. Od 24. minuty strzelali już tylko gospodarze, w pierwszej połowie zdobywając dwie bramki, a dwie następne dorzucając po zmianie stron. Niestety, piłkarzy Tygrysa już za tydzień czeka pojedynek z bardzo mocnymi Czarnymi Węgrów, a dalej wcale nie jest lepiej, bo przyjdzie im się mierzyć z kolejnymi zespołami z czuba: Mazovią i Wilgą Miastków.
Tęcza Stanisławów zgodnie z życzeniami pokonała 3:0 Polonez Mordy. Pierwszą bramkę już w czwartej minucie zdobył Paweł Lesiński. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Łukasz Kielak po przejściu niemal całego boiska przelobował bramkarza Poloneza, podwyższając na 2:0. W 83’ minucie kolejne trafienie dołożył Adrian Kielczyk. Stanisławowianie mogli wygrać wyżej, bo kilka bramkowych okazji miał Robert Kielak, który wszedł w końcówce, niemniej jednak cieszą pierwsze trzy punkty w tej rundzie.
Zawodnikom Świtu Barcząca i Jutrzenki Cegłów nie udało się powtórzyć dobrych wyników z pierwszej kolejki i żadna z tych drużyn nie zdobyła kompletu punktów. Świt Barcząca nieznacznie uległ rywalom z Gołąbka 3:4, a szkoda, bo początkowo prowadził w tym spotkaniu 2:0. Natomiast Jutrzenka Cegłów zremisowała 1:1 z Błękitnymi Stoczek. Trafienie dla cegłowian zaliczył Eryk Malinowski, ale niestety dziesięć minut później otrzymał czerwoną kartkę za faul i ostatnie kilkanaście minut jego koledzy radzili sobie w dziesiątkę.
W B-klasie bez jednego zawodnika musiała zagrać z Olimpią Latowicz Mazovia II Mińsk Mazowiecki, gdyż tylko tylu piłkarzy stawiło się na ten mecz. Na domiar złego około siedemdziesiątej minuty konsekwencją drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić golkiper Łukasz Stelmaszczyk. Zastąpił go Michał Gawin, czyli również bramkarz, występujący do tej pory w tym spotkaniu w… środku pola. Mińszczanie przez ostatnie kilkadziesiąt minut grali więc podwójnie osłabieni. Latowiczanie wygrali ten mecz 3:0 po dwóch golach Marcina Ozimka i jednym Krzysztofa Pisarzaka, dzięki czemu zajmują wysokie trzecie miejsce. Liderem po dwóch kolejkach jest druga drużyna Victorii Kałuszyn. Tydzień temu kałuszynianie nie oszczędzili zawodników z Grębkowa, tym razem wygrali znacznie mniejszym rezultatem z Płomieniem Dębe Wielkie, czyli bądź co bądź spadkowiczem. Znów dla Victorii trafiali Bartosz Zasuwik i Jarosław Jasiński, a ponadto Łukasz Gągol.
W 1/16 Pucharu Polski w grupie MZPN – Siedlce tylko Mazovia wywalczyła awans do kolejnej rundy. Wygrała 3:1 z Victorią II Kałuszyn po dwóch bramkach Waldemara Osicy i jednej Arka Mroza. Odpadła pierwsza drużyna Victorii, która w regulaminowym czasie gry zremisowała 2:2 z Tajfunem Jartypory. O awansie zadecydowały rzuty karne, a te minimalnie lepiej egzekwowali przeciwnicy. Tygrys Huta Mińska przegrał aż 3:0 z Tęczą Korczew, która nawet nie występuje w rozgrywkach MZPN. Olimpia Latowicz nawet nie przystąpiła do rywalizacji z Pogonią II Siedlce, więc siedlczanie wygrali mecz walkowerem 3:0.

Nie siedź w domu...
Grają 3 – 4 i 7 września:
Okręgówka: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Naprzód Skórzec 3 września 16:30, Tygrys Huta Mińska – Czarni Węgrów 3 września 17:00, LKS Ostrówek – Victoria Kałuszyn 4 września 16:00, Victoria Kałuszyn – Orzeł Łosice 7 września 17:00, Wilga Miastków – Tygrys Huta Mińska 7 września 16:00, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Korona Olszyc 7 września 16:45
A-klasa: Świt Barcząca – Jutrzenka Cegłów, Tęcza Stanisławów – ULKS Gołąbek 3 września 17:30, Watra Mrozy – Fenix Siennica, Burza Pilawa – Sokół Celestynów
B-klasa: Laskar Laski – Victoria II Kałuszyn 4 września 10:00, Mazovia II Mińsk Mazowiecki – LZS Starawieś 4 września 14:30, Kolektyw Oleśnica – Olimpia Latowicz 3 września 16:00, Płomień Dębe Wielkie – Liwia Łochów 4 września 16:30
I MLJ mł. U-17: KP Legia Warszawa – MOSiR Mińsk Mazowiecki 3 września 10:00

Numer: 2011 36   Autor: (ip)