Nasze zespoły rozegrały w miniony weekend 16 meczów. Udało im się 9 razy zwyciężyć, choć przegrały 4 i 3 remisowały

Chłodne zwycięstwa

Wygrane odniosły też dwie Tęcze: Stanisławów (2:1 z Zorzą Sterdyń) i Piaseczno (4:1 z MLKS II Wesoła - 3 bramki zdobył Maciek Mistewicz, 1 Rafał Jackiewicz), której do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz z Amurem Wilga - oraz Victoria Kałuszyn (2:1 z MLKS Wesoła). Jednobramkowy remis zanotowała cegłowska Jutrzenka Junior z Amurem Wilga. Niesamowitym wynikiem, bo aż 7:0 rozgromiła Kosovię Kosów Lacki Jutrzenka Cegłów plasując się na 4. miejscu w tabeli. Spoza naszych drużyn imponujący wynik 8:0 osiągnął Bóbr Tłuszcz (Okręgówka, Warszawa I) w meczu z Józefovią. Najwięcej bramek (3) straciła Pogoń II Siedlce na rzecz Błękitnych Stoczek Węgrowski, nie zdobywszy ani jednej. Także jej starsza siostra przegrała - 1:3 z Polonią II Warszawa.

Za mocna Polonia Czwarty raz z rzędu siedlecka Pogoń poniosła klęskę - tym razem na wyjeździe z Polonią II Warszawa. Pierwsza odsłona pokazała wolę walki gospodarzy, którzy szybkimi i sprawnymi akcjami zdobyli aż 3 gole. Siedlczanie nie popisali się - byli zbyt słabi kondycyjnie. Twarz zespołu obronił w drugiej połowie Cabaj, strzelając honorową bramkę. Pogoń spadła więc z 11. na 12. miejsce i tylko trzy oczka dzielą ją od drużyn zajmujących miejsca spadkowe. Szansę na skok w górę będą mogli wykorzystać w najbliższą niedzielę (22.X) na swojej murawie w meczu z Legionovią. (syl)

Znów kolorowo
Po dwóch nieudanych, wyjazdowych kolejkach Victoria Kałuszyn grała wreszcie u siebie. Podejmowała będącą w czołówce tabeli drużynę MLKS Wesoła. Goście zaczęli mecz bardzo bojowo i zepchnęli Victorię do obrony. Jednak w miarę upływu czasu gospodarze grali coraz lepiej i w 15' po solowej akcji Michał Jasiński zdobył bramkę dającą prowadzenie drużynie z Kałuszyna. Potwierdzeniem przewagi w polu Victorii była druga bramka strzelona przez Michała Artycha w 36'. W drugiej połowie, zadowoleni z gry swoich piłkarzy kibice czekali na kolejne bramki. Jednak pomimo kilku stuprocentowych sytuacji dla Victorii, to piłkarze z Wesołej w 57' meczu strzelili bramkę. Od tego momentu do końca meczu obie drużyny prowadziły wyrównaną grę. Przez cały mecz obie drużyny grały twardo, raz po raz któryś z zawodników leżał na boisku. Temperamenty zawodników sędzia musiał studzić kartkami. W sumie obie drużyny „zdobyły” pięć żółtych i jedną czerwoną dla zawodnika z Wesołej. (zgm)

Tęcza nad Zorzą
Stanisławowskiemu zespołowi udało się wreszcie wygrać - pokonał u siebie 2:1 Zorzę Sterdyń. Jednak podczas pierwszych 20 minut to goście mieli przewagę i udział w większości akcji. Dopiero strzał w 25' Sylwka Florowskiego zastopował ich zapał. Prawdziwa gra zaczęła się po przerwie. W 45' minucie na 2:0 ustalił wynik Radek Sobkowicz. Widać, że stanisławowiacy bardzo się starali, ale tamci nie odpuszczali i w 85' strzelili honorową bramkę z karnego po zagraniu Piotrka Chlebusa ręka w polu karnym. Jest 2:1 i tak już zostaje do końca spotkania. Następne Tęcza ma nadzieję rozgrywać tylko u siebie, gdyż od listopada boisko w Stanisławowie będzie w remoncie, który potrwa aż do końca wiosny. W sezonie wiosennym będzie więc musiała grać tylko na wyjazdach bądź wynajmować boisko. Skład: Leszek Jerzak, Arek Perzanowski, Sławek Pszczółkowski, Paweł Lesiński, Piotr Rasztawicki, Zbyszek Jaros, Waldek Ostrowski, Mirek Ostrowski, Piotrek Chlebus, Radek Sobkowicz, Sylwek Florowski, trener Andrzej Oniśk. (syl)

Blask Jutrzenki
Cegłowski team rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów - w pięknym stylu pokonał u siebie Kosovię aż 7:0! Świetną grę zaprezentowali bracia Marcin i Daniel Czerwonka, którym zespół zawdzięcza 4 bramki. Pierwszą zdobył Marcin (35') z dogrania Janka Grzelaka. Po przerwie drugiego gola strzelił Daniel, trzeciego znów Marcin i czwartego - Daniel. Cegłowiacy korzystali z dogodnych sytuacji stwarzanych przez wyczerpaną już walką drużynę Kosovii. Kolejne bramki zdobywali Marcin Cyran, Sebek Rogowski i Janek Grzelak. Goście próbowali dotrzeć do bramki Jutrzenki, ale jedynym tego efektem była czerwona kartka dla kapitana drużyny za faul na pomocniku cegłowiaków, Radku Dąbrowskim, który tak skomentował spotkanie: - Od początku byliśmy stroną przeważającą, a gdy druga połowa przynosiła kolejne gole, to przestaliśmy się już całkowicie bać przeciwników. Ten wynik to mały rewanż za klęskę z Jabłonną 2 tyg. temu (3:8). Następny mecz już za dwa tygodnie z Orłem Parysów - będzie to przedostatnia kolejka Jutrzenki.
Skład: Zawadzki, Bartnicki, Kowalski, Górski, Szewczyk, Kielak, Dąbrowski, Cyran, Czerwonka Marcin i Daniel, Grzelak, trener Andrzej Zwierz. (syl)

Remis JJC
W przedostatnim swoim meczu jesiennej rundy rozgrywek w B klasie, Jutrzenka Junior Cegłów gościła Wilgę Miastków. Pierwsza połowa to walka w środkowej strefie boiska, mało sytuacji podbramkowych. Na początku drugiej połowy sędzia dyktuje rzut karny dla Wilgi. Zawodnik gości nie marnuje sytuacji i Jutrzenka przegrywa 1:0. Cegłowianie starają się zmienić niekorzystny wynik, ale nie potrafią znaleźć recepty na dobrze grającą obronę Wilgi. Gra znowu toczy się w środku boiska. Dopiero w 82', 3 m przed polem karnym zostaje faulowany zawodnik Jutrzenki. Rzut wolny wykonuje Kacper Ornoch, jego mocny strzał trafia w poprzeczkę, odbita piłka trafia pod nogi Krzysztofa Wąsowskiego, a ten umieszcza ją w siatce przeciwnika. To wszystko na co było stać w tym meczu JJC. Jutrzenka Junior Cegłów - Wilga Miastków 1:1 (zgm)

Wyniki i tabele:

IV liga: Polonia II Warszawa - Pogoń Siedlce 3:1.
12. Pogoń Siedlce 15 13-17

MLS: Sęp Żelechów - Start Otwock 0:1, Przyszłość Włochy - Sadownik Błędów 3:2, Korona Góra Kalwaria - Mazovia 0:1, Mirax - Tur 0:3, Olimpia Warszawa - Broń Radom 4:3, Mszczonowianka - Drukarz 2:3, Zwolenianka - Hutnik 0:3, Mazowsze II Grójec - Pilica 0:0.
9. Mazovia Mińsk Mazowiecki Maz. 14 11-19

Okręgówka, Siedlce: Miedzanka - MKS Małkinia 0:1, Naprzód Skórzec - ŁKS Łochów 1:0, Orzeł Unin - Korona Olszyc 2:1, Pogoń II Siedlce - Błękitni 0:3, Promnik Łaskarzew - Orzeł Łosice 3:0, Tęcza Stanisławów - Zorza Sterdyń 2:1, Victoria Kałuszyn - MLKS Wesoła 2:1, Zryw Sobolew - Czarni Wegrów 4:0.
9. Tęcza Stanisławów 13 16-24
10. Victoria Kałuszyn 13 16-23
14. Pogoń II Siedlce 9 11-39

Okręgówka, Warszawa I: KS Falenica - ZWAR Międzylesie 1:4, GKP Targówek - Sokół Serock 2:3, Victoria Sulejówek - Dolcan II Ząbki 1:0, Wicher Kobyłka - Rządza Załubice 4:0, Advit - Marcovia 2000 1:1, Mazur Radzymin - Świt II 3:1, Białołęka Warszawa - Marymont 2:0, Bóbr - Józefovia 8:0.
2. Victoria Sulejówek 26 26-9
14. Advit Wiązowa 7 8-31

A, Siedlce: Wektra - Sokół Kołbiel 2:1, Tygrys - Hutnik 4:2, Amur - Płomień 5:2, Burza - LKS Ostrówek 2:0, Wisła - Orzeł Parysów 1:5, Jutrzenka - Kosovia 7:0.
2. Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 18 28-16
4. Jutrzenka Cegłów 18 25-20
8. Sokół Kołbiel 12 21-16
10. Płomień Dębe Wielkie Wlk. 9 15-20

A, Warszawa II: Orzeł Baniocha - Perła 1:0, PKS Siennica - Błonianka 2:2, UKS Łady - Mazur II 4:0, AON Rembertów - Tarpan 3:1, Sagita - Laura 2:1, KS Glinianka - Sparta II 3:4, Amigos - Victoria Zerzeń 2:1, Energetyk - PKS Radość 0:6.
9. PKS Siennica 14 21-29

B, Siedlce II: KS Wygoda - Iskra 0:3 (wo), Jutrzenka Junior - Wilga 1:1, Tęcza Piaseczno - MLKS II Wesoła 4:1.
2. Tęcza Piaseczno 9 18-10
3. Jutrzenka Junior 8 8-5
4. Iskra Stojadła 8 7-6
7. Pogoń Zamienie 3 8-11

B, Warszawa III: Bór Regut - Impet Łajski 3:0, Korona Jadów - PKS II Radość 1:4, Vistula Nadbrzeż - Watra Mrozy 2:1, Wisła Dziecinów - WKS Puznów 1:0, GKP II Targówek - UKS Siekierki 5:1, Kryzys Wólka Mlądzka - Rokola Otwock Wielki 2:3.
1. Victoria II Sulejówek 30 49-22
6. Watra Mrozy 20 20-13
17. KS Olesin-Ruda 0 10-45

Numer: 2005 43