Początek sezonu zaczął się nie najlepiej dla naszych drużyn występujących w siedleckiej okręgówce. Żadna z nich nie zdołała ugrać choć punktu

Start na dno

Ligi piłkarskie / Start na dno

W meczu Mazovii Mińsk Mazowiecki z Czarnymi, czyli dwóch drużyn z grona faworytów ligi, lepsi okazali się węgrowianie. Pierwsza bramka padła po wybiciu piłki przez bramkarza Piotra Rumaka po strzale Przemysława Głowacza. Futbolówka trafiła do Marcina Gały, przy którego uderzeniu golkiper mińszczan musiał skapitulować. Drugie trafienie dołożył Hubert Fabisiak.
Tygrys Huta Mińska przegrał 1:3 z Łochowskim Klubem Sportowym. Łochów prowadził już od 3. minuty za sprawą trafienia Adama Dobosza. Wyrównał w 40. minucie Robert Krusiewicz, ale jeszcze przed przerwą autor pierwszej bramki dorzucił kolejną. W 50. minucie za dwie żółte kartki plac gry musiał opuścić zawodnik Tygrysa Karol Bakuła, a niedługo później golem na 3:1 dobił gospodarzy Hubert Sobotka.
Victoria Kałuszyn straciła punkty na wyjeździe z wymagającym rywalem, jakim jest Zryw Sobolew. Gospodarze rozpoczęli mecz w osłabieniu, oczekując na przyjazd jednego z zawodników, ale kałuszynianie nie potrafili wykorzystać tej przewagi. Od 32. minuty Sobolew grał już w komplecie, ale nadal atakowali głównie piłkarze Victorii. W 69. minucie Michał Wiśnioch daje prowadzenie Zrywowi, jednak jego gra kończy się kilka chwil później, gdyż po bramce podbiega do kibiców Victorii i za prowokowanie ich otrzymuje czerwoną kartkę. „Victa” przez ostatnie 20 minut ponownie gra z przewagą jednego zawodnika, ale niestety znów nie udaje im się tego wykorzystać i trzy punkty zostają w Sobolewie.
Przygodę w A-klasie znakomicie rozpoczął Świt Barcząca, pokonując aż 4:2 Poloneza Mordy. Dwie bramki padły łupem Konrada Malejczyka, a jedna Kamila Ostrowskiego. Czwartego gola dołożył Mariusz Ptasiński.
Jutrzenka Cegłów dzięki wygranej 5:1 z mocną Nojszewianką Nojszew już na starcie ligi objęła fotel lidera. Bramki zdobyli Karol Bieniek, Michał Rutkowski, Piotr Sikorski i Daniel Czerwonka, a jedno trafienie samobójcze sprezentowali cegłowianom piłkarze gospodarzy. W 25. minucie przy stanie 1:0 Michał Wadas nie wykorzystał rzutu karnego, ale przy końcowym rezultacie nie ma to już większego znaczenia.
Tęcza Stanisławów rozpoczęła starania o powrót do okręgówki od porażki z Grodziskiem Krzymosze. Goście wygrali 2:0 po golach Grzegorza Iskry i Michała Wysokińskiego, ale Tęcza nie spisywała się źle. W pierwszej połowie dobrze prezentowali się obrońcy, stanisławowianie w drugiej części gry dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli sporo rzutów rożnych, jednak zwyczajnie zabrakło szczęścia i oby sprzyjało ono piłkarzom Tęczy w meczu z Polonezem Mordy.
W B-klasie tęgie lanie sprawiła Victoria II Kałuszyn debiutantowi z Grębkowa. Rezerwy Victorii pokonały Legion 9:1, po klasycznym hat-tricku ustrzelili Bartosz Zasuwik i Jarosław Jasiński, a pozostałe trzy gole zdobyli Maciej Polemberski, Krzysztof Konopko i Maciej Witan, który wrócił do gry po ciężkiej kontuzji. Mazovia II Mińsk Mazowiecki tylko zremisowała bezbramkowo z Liwią Łochów. Mecz nie należał do porywających, ale nie obyło się bez interesujących wydarzeń, bo sędzia główny chcąc dać jednemu z zawodników „żółtko” zorientował się, że nie ma przy sobie żadnych kartek. Na szczęście z pomocą przyszedł mu sędzia boczny i piłkarz nie uniknął kary.

Nie siedź w domu...
Grają 27 – 28 i 31 sierpnia:
IV liga: Victoria Sulejówek – UKS Łady 27 sierpnia 19:00, Okęcie Warszawa – Victoria Sulejówek 31 sierpnia 17:00
Okręgówka: Victoria Kałuszyn – Zorza Sterdyń, Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 28 sierpnia 11:00, Wilga Miastków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 28 sierpnia 11:00
A-klasa: Polonez Mordy – Tęcza Stanisławów 28 sierpnia 16:00, ULKS Gołąbek – Świt Barcząca, Jutrzenka Cegłów – Błękitni Stoczek 27 sierpnia 15:00, Advit Wiązowna – Watra Mrozy, Fenix Siennica – Burza Pilawa, Sokół Celestynów – Grom Lipowo
B-klasa: Victoria II Kałuszyn – Płomień Dębe Wielkie, Olimpia Latowicz – Mazovia II Mińsk Mazowiecki,
I MLJ mł. U-17: MOSiR Mińsk Mazowiecki – MTS Marcovia 2000 Marki 31 sierpnia

Numer: 2011 35   Autor: (ip)