Brzechwiada '2011

Minęło już 10 lat odkąd mieszkańcy Okuniewa po raz pierwszy zabrali swoje pociechy na Brzechwiadę. Jubileuszowy festyn organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie odbył się w minioną niedzielę 22 maja. Ulice dookoła przedszkola zastawione były samochodami, bowiem nie zabrakło mieszkańców okolicznych miejscowości, zwłaszcza Sulejówka

Patron zarobkowy

Brzechwiada '2011 / Patron zarobkowy

Gdy tylko maluchy wystartowały pokazując układy taneczne, spadł rzęsisty, ale ciepły deszcz. Widownia schowała się na scenie i w przedszkolu, nie tracąc dobrego humoru i chęci do zabawy. Za chwilę ponowie wyszło majowe słońce, a uczestnicy Brzechwiady mogli jeszcze zobaczyć lub wziąć udział w takich atrakcjach jak występy uczniów, loteria, grill, kawiarenka, przejazd bryczką lub kucykiem, strzelnica, trampolina, malowanie twarzy i pałaszowanie lodów, które zresztą „wyszły” na skutek słodkiego apetytu najmłodszych fanów tego przysmaku. Nie lada atrakcją okazały się walki zapaśników ze szkoły podstawowej prowadzonych nieodpłatnie przez Artura Kruszewskiego (pracownik AWF). Walki komentował oraz udzielał wskazówek legendarny zapaśnik Andrzej Supron (mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski), co zdecydowanie wywindowało prestiż całej imprezy. – Mamy bardzo ładny dochód z Brzechwiady. Ostatecznie o celu wydatkowania zebranych pieniędzy zadecydujemy z rodzicami – powiedziała Renata Galińska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okuniewie. W trakcie Brzechwiady nie zabrakło mocnych wrażeń, których dostarczył m.in. pokaz ratownictwa technicznego OSP w Okuniewie. Strażacy wjechali na pełnym gazie pod przedszkole. Dopadli samochód, w którym siedziała pozorowana ofiara wypadku. Zbili szybę, wyrwali klapę od silnika, wycięli drzwi, udzielili pierwszej pomocy, fachowo załadowali poszkodowanego na nosze i na sygnale odwieźli do szpitala. Brawa dla chłopaków z OSP były zasłużone.
A dzieci? No właśnie, to ich święto. Moja trzyletnia córeczka była zachwycona, a po minach dzieci starszych było widać, że bawią się na wyśmienitej imprezie. – Brzechwiada zawsze jest naszą okuniewską perełką dla dzieciaków – powiedziała Katarzyna Jeznach z Okuniewa, która na festyn przyszła ze swoją córką Jagodą. I jak widać nawet zmienna aura nie przeszkodziła mieszkańcom w dobrej zabawie.

Numer: 2011 23   Autor: Robert Wit WyrostkiewiczKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *