Minęła następna kolejka spotkań, podczas której drużyny z naszego powiatu rozegrały 14 meczów wygrywając tylko 4 razy, 1 remisując i 9 razy ponosząc klęskę

Kolejka porażek

Mińska Mazowieckiego mistrzyni znów remisuje - tym razem z Przyszłością Włochy 0:0 i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Nadal zwyciężają sulejóweckie drużyny - Victoria senior pokonała na wyjeździe Rządzę Załubice 2:0, a juniorzy ograli u siebie aż 8:1 Koronę Jadów umacniając pozycję lidera (najwięcej bramek w tej kolejce). Nie wiedzie się siedleckim drużynom - Pogoń przegrała z KS Piaseczno 2:3, a jej młodsza siostra Pogoń II 0:6 z Orłem Łosice notując największą klęskę kolejki wśród naszych drużyn. Z pozostałych imponujący wynik 7:0 uzyskała Perła Złotokłos w meczu z Energetykiem Warszawa (A, Warszawa II).

Remis z Włochami
W sobotę 8 października piłkarze Mazovii nie zdołali strzelić bramki w meczu z Przyszłością Włochy. Warszawiacy zrewanżowali się tym samym i kibice przez 90 minut oglądali mecz bezbarwny, a właściwie nijaki. Nie było bramek, żółtych kartek ani poważnych kontuzji. Nic też nie wynikło z nielicznych sytuacji podbramkowych Za to sędziowie popełnili kilka pomyłek, co uważni kibice wygwizdali, a cały mecz skwitowali: - Jak się z tak miernym przeciwnikiem nie wygrywa na własnym boisku, to czego się spodziewać na wyjeździe? MKS Mazovia - Przyszłość Włochy 0:0. (jot)

Mocny Zryw
Po raz kolejny Zryw Sobolew okazał się mało gościnny i rozstrzelał swojego przeciwnika. Tym razem ofiarą była Victoria Kałuszyn. W pierwszej, w miarę wyrównanej połowie, zarówno jeśli chodzi o grę jak i o sytuacje podbramkowe, piłkarze Zrywu zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Początek drugiej połowy ustawił cały mecz. W ciągu trzech minut Victoria straciła dwie kolejne bramki. Pomimo zdecydowanej przewagi gospodarzy, piłkarzom Victorii udało się uporządkować szyki obronne. W końcówce meczu, gdy wydawało się, że już nic złego nie może się stać, chwilową dekoncentrację gości bezlitośnie wykorzystali napastnicy Zrywu, strzelając w 89. i 91. minucie dwie bramki. Zryw Sobolew - Victoria Kałuszyn 5:0. (zgm)

Bez werwy
Drużyna Jutrzenki Junior Cegłów grała mecz wyjazdowy z MLKS II Wesoła. Cegłowianie z góry chyba założyli, że ten mecz trzeba przegrać. Grali bez polotu, na stojąco, a przeciwnik nie był taki silny, skoro pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. W drugiej połowie gospodarze, wykorzystując niezdecydowanie zawodników Jutrzenki, zaaplikowali im dwie bramki. Dopiero w końcówce meczu drużyna JJC otrząsnęła się z letargu i zaczęła grać bez kompleksów. Jednak na zmianę wyniku było już za późno. MLKS II Wesoła - Jutrzenka Junior Cegłów 3:1 (zgm)

Znowu klęska
W sobotę siedlecka Pogoń została pokonana przez przedostatnią drużynę tabeli - KS Piaseczno. Już od pierwszych minut meczu szyki i akcje siedlczan krzyżował zawodnik Piaseczna - Kołakowski strzelając po serii ataków pierwszego gola w 1’. Wyrównanie przyniosła już 12. minuta dzięki silnemu strzałowi Mariusza Kruka. Niestety, chwilę potem (19. minuta) dzięki Kołakowskiemu goście ponownie objęli prowadzenie. Nadzieje odżyły w drugiej odsłonie, gdy na 2:2 ustalił wynik Łukasz Firus (39’). Ale Piaseczno nie dało za wygraną - ponownie atak Kołakowskiego i ponownie bramka w 55. minucie. Ostateczny wynik - 3:2 dla KS Piaseczno. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy siedleckiego zespołu i podczas kolejnego spotkania - tym razem z warszawską Polonią II - pokaże, na co go stać. (syl)

Wyniki i tabele:

IV liga: Pogoń Siedlce - KS Piaseczno 2:3.
11. Pogoń Siedlce 15 12-14

MLS: Start Otwock - Mazowsze II 1:0, Pilica - Zwolenianka 0:0, Hutnik - Mszczonowianka 2:0, Drukarz - Olimpia 0:0, Broń - Mirax 2:0, Tur Jaktorów - Korona 1:4, Mazovia - Przyszłość Włochy 0:0, Sadownik Błędów - Sęp Żelechów 0:1.
11. Mazovia 11 10-19

Okręgówka, Siedlce: Zryw - Victoria Kałuszyn 5:0, MLKS Wesoła - Tęcza Stanisławów 3:0, Zorza - Promnik 0:2, Orzeł Łosice - Pogoń II Siedlce 6:0, Błękitni - Orzeł Unin 4:0, Korona - Naprzód 1:1, ŁKS Łochów - Miedzanka 5:1, MKS Małkinia - Czarni 8:2.
10. Tęcza Stanisławów 10 14-23
11. Victoria Kałuszyn 10 14-22
13. Pogoń II Siedlce 9 11-36

Okręgówka, Warszawa I: ZWAR - Bóbr 1:1, Józefovia - Białołęka 0:1, Marymont - Mazur 1:3, Świt II - Advit 3:0, Marcovia 2000 - Wicher 0:1, Rządza - Victoria Sulejówek 0:2, Dolcan II - GKP Targówek 3:0, Sokół - KS Falenica 5:2.
3. Victoria Sulejówek 23 25-9
14. Advit Wiązowa 6 7-30

A, Siedlce: Jutrzenka Cegłów - Wektra 1:1, Kosovia - Jabłonianka 0:1, Orzeł Parysów - Burza 0:1, LKS Ostrówek - Amur Wilga 3:4, Płomień - Tygrys 1:3, Hutnik - Sokół Kołbiel 2:5.
3. Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 15 24-14
5. Jutrzenka Cegłów 15 18-20
7. Sokół Kołbiel 12 20-14
10. Płomień Dębe Wlk. 9 13-15

A, Warszawa II: Perła - Energetyk 7:0, PKS Radość - Amigos 2:1, Victoria Zerzeń - KS Glinianka 2:0, Sparta II - Sagita 1:2, Tarpan - UKS Łady 2:1, Mazur II - PKS Siennica 6:3, Błonianka - Orzeł 1:2.
9. PKS Siennica 13 19-27

B, Siedlce II: Wilga - KS Wygoda 4:1, MLKS II Wesoła - Jutrzenka Junior 3:1.
2. Jutrzenka J. Cegłów 7 7-4
3. Tęcza Piaseczno 6 14-9
5. Iskra Stojadła 5 4-6
7. Pogoń Zamienie 3 8-11

B, Warszawa III: Kryzys - Bór 1:4, Rokola - KS Puznówka 0:1, Laura II - GKP II Targówek 1:5, UKS Siekierki - Wisła 0:1, WKS Puznów - KS Olesin-Ruda 5:0, CKS Celestynów - Vistula 0:1, Victoria II Sulejówek - Korona 8:1, PKS II Radość - Impet Łajski 2:1
1. Victoria II Sulejówek 30 49-22
6. Watra Mrozy 20 19-11
17. KS Olesin-Ruda 0 10-45

Nie siedź w domu!
IV liga: Pogoń Siedlce zagra na murawie Polonii II Warszawa.
MLS: Mazovia będzie gościem Korony Góra Kalwaria.
Okręgówka, Siedlce: u siebie zagra Pogoń II Siedlce (z Błękitnymi Stoczek), Tęcza Stanisławów (z Zorzą Sterdyń) i Victoria Kałuszyn (z MLKS Wesoła).
Okregówka, Warszawa I: u siebie Victoria Sulejówek gości Dolcan II Ząbki, a Advit Wiązowa - Marcovię 2000 Marki.
A, Siedlce: na swoim boisku zagra Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego z Hutnikiem Huta Czechy i Jutrzenka Cegłów z Kosovią, a wyjedzie Sokół Kołbiel zagrać z Wetrą Dziewule i Płomień Dębe Wielkie z Amurem Wilga.
A, Warszawa II: PKS Siennica będzie gospodarzem w meczu z Błonianką Błonie.
B, Siedlce II: u siebie rozegrają spotkanie Jutrzenka Junior (z Wilgą Miastków) oraz Tęcza Piaseczno (z MLKS II Wesoła), wyjedzie Iskra Stojadła grać z KS Wygoda.
B, Warszawa III: Watra Mrozy jedzie do Vistuli Nadbrzeż, KS Olesin-Ruda gości u siebie CKS Celestynów.

Numer: 2005 42