Victoria Kałuszyn po kolejnym zwycięstwie jest coraz bliżej miejsca premiowanego awansem, a Mazovia Mińsk Mazowiecki wreszcie przełamała gorszą passę wygrywając 4:2 z Wilgą Miastków

Przełom Mazy

Ligi piłkarskie / Przełom Mazy

Mimo że rywal mińszczan, Wilga Miastków, plasował się w środku tabeli, to bilans w trzech ostatnich meczach miał zdecydowanie lepszy. Ponadto trener Arkadiusz Sołowiej na ławce rezerwowych miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika z pola, Kubę Popławskiego. Niestety, to goście pierwsi rozpoczęli strzelanie. Po rzucie rożnym piłkę wybijał bramkarz Łukasz Stelmaszczyk, jednak trafiła ona do jednego z miastkowian, który przelobował golkipera Mazovii. W 35. minucie arbiter główny spotkania Grzegorz Dąbrowski odgwizdał rzut karny po faulu na jednym z mińszczan, a jedenastkę na gola zamienił Jarek Krajewski. Do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie padło, a po zmianie stron to mińszczanie byli górą. W 60. minucie gola dla Mazovii strzelił Alan Grabek. Dosłownie chwilę później na 3:1 podwyższył Paweł Gałązka. Pozostało dwadzieścia minut do zakończenia meczu, kiedy przed szansą na gola stanął Kuba Gańko. Trzykrotnie próbował pokonać bramkarza gości, ale akcję skutecznie wykończył dopiero Paweł Gałązka, kierując piłkę głową do siatki. Kilka minut przed końcem piłkarze Wilgi zdobyli drugiego gola, ale na większy zryw już nie było ich stać. Mazovia po tym zwycięstwie wróciła na czwartą lokatę, zrównując się punktami z Łochowem, który ma jednak gorszy bilans bramkowy.
Victoria Kałuszyn traci już tylko punkt do drugiej pozycji. Przed spotkaniem z Koroną Olszyc kałuszynianie byli niepokonani od ośmiu kolejek i w tym czasie zanotowali tylko jeden remis. Właściwie mecz z przedostatnią drużyną tabeli wydawał się formalnością i wygrana Victy 4:1 potwierdziła oczekiwania. Po jednej bramce zdobyli Michał Osiej i Tomasz Szydłowski, a dwa trafienia zaliczył Michał Bondara, który po dwudziestu sześciu kolejkach ma dokładnie tyle samo goli, co daje mu znakomitą średnią jednego trafienia na mecz.
Wreszcie po sześciu kolejkach punkt zdobyła Tęcza Stanisławów, remisując z mocnym ŁKS-em Łochów 3:3. Gole dla Tęczy zdobyli Rafał Słowik, Piotr Ryżko oraz Maciej Sadocha.
Świt Barcząca zdobył ważne trzy punkty, pokonując 2:1 Wicher Sadowne. Rywal teoretycznie był mocniejszy, gdyż znajduje się nadal oczko wyżej od drużyny z Barczącej, która w tym meczu musiała poradzić sobie bez kilku podstawowych zawodników. Świt objął prowadzenie w 25. minucie za sprawą Pawła Grabowskiego, jednak Wicher dość szybko wyrównał. Remis utrzymywał się przez większość drugiej połowy, ale tuż przed końcem meczu zwycięską bramkę zdobył Kamil Strzelec.
Świetną passę MOSiR-u Mińsk Mazowiecki w II Mazowieckiej Lidze Trampkarzy Starszych’95 przerwała Marcovia Marki. Goście zdobyli jedyną bramkę i prowadzenia nie oddali już do końca spotkania.

Nie siedź w domu...
Grają 28 – 29 maja:
IV liga: Victoria Sulejówek – Korona Ostrołęka 28 maja 18:00
Okręgówka: Mazovia Mińsk Mazowiecki – ŁKS Łochów 28 maja 11:00, Hutnik Huta Czechy – Victoria Kałuszyn 28 maja 17:00, Tęcza Stanisławów – Tygrys Huta Mińska 28 maja 17:30
A-klasa: Jutrzenka Cegłów – Orzeł Unin 28 maja 17:00, Płomień Dębe Wielkie – Grodzisk Krzymosze 29 maja 17:30, Wisła Dziecinów – Sokół Celestynów, Burza Pilawa – Fenix Siennica, Watra Mrozy – KS Falenica (Warszawa)
B-klasa: Nojszewianka Nojszew – Świt Barcząca 29 maja 16:15, Wicher Sadowne – Victoria II Kałuszyn 29 maja 11:00
II MLJ ur. w 1993 r.: Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Mszczonowianka Mszczonów
II MLTRS ur. w 1995 r.: KS Pegaz Drobin – MOSiR Mińsk Mazowiecki

Numer: 2011 22   Autor: (ip)