Biegi przełajowe

W sobotę 14 maja 2011r. w Górkach odbyła się impreza z cyklu „POLSKA BIEGA”. Biegi przełajowe zorganizowane zostały przez Akademię Sztuk Walki, Joannę Mazurowską i Dawida Matwieja, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwała ratownicza Ewa Sobieraj

Biegali po Górkach

Biegi przełajowe / Biegali po Górkach

W pierwszym biegu na dystansie 300 m wśród chłopców zwyciężył Tomek Owsianko, przed Kacprem Borkowskim i Kubą Osmolakiem. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii była Klaudia Zawadzka. Najmłodszy 2,5-letni Wojtek Owsianko przebiegł dzielnie cały dystans i zameldował się na mecie zaraz za swoim starszym kolegą 3,5-letnim Adrianem Banachem.
Kolejna kategoria kl. 2-4 odbyła się na dystansie 600 m. Zwyciężczynią wśród dziewcząt została Zosia Majewska, a na kolejnych miejscach Kasia Mazurowska i Lena Jackiewicz. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Gabriel Ajdacki, za nim Michał Laskus i Damian Woźnica. Na dystansie 800 m w kategorii klas 5-6 miejsce pierwsze zajęła Sandra Twardowska, drugie Martyna Majszyk, trzecie Basia Majewska. Wśród chłopców pierwszy był Damian Murach przed Krystianem Twardowskim.
Z powodu odbywających się w tym samym czasie w Mińsku Mazowieckim zawodów grupka biegających gimnazjalistów była niewielka, bo 4-osobowa. Mieli oni do pokonania dystans 1,5 km. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Karol Bany, zaraz za nim Mateusz Ambroziak i Mateusz Maszyk. Dziewczęta godnie reprezentowała Karolina Okrzeja. W biegu głównym na dystansie 3 km startowali licealiści i dorośli, a wśród nich ekipa z Klubu Biegacza DREPTAK z Mińska. Wśród licealistów zwyciężył Konrad Mikita, za nim Radek Masztalerz, a wśród dziewcząt najszybsza była Aneta Kotowska. W kategorii open mężczyzn wygrał Krzysztof Michalak z Dreptaka, drugie miejsce zajął Dawid Matwiej, a trzecie – Mariusz Steczek. Wśród pań jako pierwsza dobiegła Joanna Mazurowska przed Ewą Steczek i Jolą Bartnik z Dreptaka.
Po zakończeniu wszystkich biegów przyszedł czas na nagrody. Medale wręczał zastępca wójta gminy Dębe Wielkie Karol Chróścik, a zwycięzcy otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy dostali chustki-bandamki od patrona akcji.

Numer: 2011 22   Autor: (jaz)