Siódme Wesołe nutki

Głównym celem muzyki jest to, aby łączyła ludzi, bez względu na kolor skóry czy poglądy religijne. Wielu osobom pozwala także na ucieczkę od szarej rzeczywistości w świat marzeń i zabawy. Szczególnie dzieci najchętniej przenoszą się w krainę górskich wypraw czy harcerskich ognisk. Aby przybliżyć te chwile uniesienia i radości, w czwartek 12 maja już po raz VII zorganizowano konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży – Wesołe nutki

Muzyka jak tlen

Siódme Wesołe nutki / Muzyka jak tlen

Wesołe nutki to flagowa impreza Stowarzyszenia „Koniczynka”, którego przewodniczącą jest Ewa Gierat. Współorganizuje ją starostwo, MDK, PCPR w Mińsku Mazowieckim oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Celem tego typu konkursów jest integracja dzieci upośledzonych z uczniami z placówek masowych. Zgodnie z tradycją w każdej edycji na scenie pojawia się jakaś gwiazda. W tym roku organizatorzy zaprosili rodzimy zespół pracujący przy MDK, którego wokalistką jest Sylwia Łoboda.
Tegoroczną edycję Wesołych nutek prowadziła Anna Hryciuk. To dzięki niej w trakcie zabawy zgromadzeni na sali brali udział w wielu konkursach na temat instrumentów muzycznych oraz historii muzyki. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnik otrzymywał słodki upominek.
Udział w przeglądzie wzięło ogółem 15 szkół, w tym 4 specjalne z Ignacowa i Mińska Mazowieckiego oraz 11 masowych z Dłużewa, Huty Mińskiej, Jędrzejowa Nowego, Mińska, Mistowa, Siedlec i Siennicy. Wszyscy uczestnicy sumiennie przygotowali się do swoich występów. Zadziwiały nie tylko stroje, ale także choreografia przygotowana przez zespoły. Zebrani podziwiali występy księżniczek i królów, a nieco młodsi mogli przyjrzeć się jak niegdyś ubierali się hipisi, nazywani „dziećmi kwiatów”. Na scenie zagościł również marynarz wraz z załogą, a tancerki z Mistowa zaprezentowały niezwykle energicznego kankana.
Repertuar był różnorodny, każdy z zebranych mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Starsi wykonawcy prezentowali utwory Dżemu i Anny Jantar, a młodsi preferowali artystów współczesnych takich jak Andrzej „Piasek” Piaseczny czy dawna solistka zespołu Łzy – Anna Wyszkoni. Jury w składzie: Jadwiga Zając, Ewa Charczuk, Iwona Tomusiak oraz Barbara Sosnowska-Dzienio miało spory orzech do zgryzienia, gdyż poziom był niezwykle wyrównany.
Gdy wszyscy zgromadzeni oczekiwali na wynik, na scenie po raz drugi pojawił się zaproszony gość, umilając zgromadzonym czas. Głos wokalistki porwał publiczność, która świetnie się bawiła, a nawet śpiewała razem z zespołem. Zanim nastąpiło odczytanie wyników Jadwiga Zając zwróciła uwagę na to, aby w kolejnych edycjach tego konkursu mimo wszystko więcej było piosenek dziecięcych i młodzieżowych. Podziękowała także opiekunom za trud, jaki włożyli w przygotowanie swych podopiecznych do występu. Jury przyznało łącznie 6 wyróżnień: dla Przedszkola Miejskiego nr 4, szkoły w Ignacowie, zespołu „Niespodzianka”, Warsztatu Terapii Caritas, Dominik Korgul z SP-6 oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Każdy z uczestników otrzymał skromny upominek, a więc nikt nie opuścił MDK z pustymi rękami.
Uczestnicy Wesołych nutek po raz kolejny pokazali, że mimo przeciwności losu, choroby można się świetnie bawić i czerpać z życia to co najlepsze – radość z każdej chwili.

Numer: 2011 21   Autor: Maciej R. Rek





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *