XIII Memoriał Stanisława Brody

Do kolejnej edycji turnieju przystąpiło 30 zespołów, z czego 24 musiało wziąć udział w turnieju eliminacyjnym. W wyniku losowania utworzono sześć grup czterozespołowych, z których awansują najlepsze oraz cztery zespoły z drugich miejsc

Krok od złota

XIII Memoriał Stanisława Brody / Krok od złota

Niedziela 17 kwietnia to ostateczne rozstrzygnięcia po grze najlepszej ósemki. W pierwszej parze Oldboy Łuków wygrali 2:0 i ADS Wolta Warszawa. Potem Warszawa pokonana w setach 2:0 przez Radioaktywnych Siedlce. Trzeci mecz ćwierćfinału Energa Ostrołęka – TP.S.A. i tu również Warszawa pokonana 2:1 po bardzo emocjonującym drugim secie granym na przewagi. W ostatnim meczu ZP pokonało TSG stosunkiem 2:1. Kolejna runda to pewna wygrane Łukowa z Siedlcami 2:0 i również 2:0 Mrozów z Ostrołęką. W meczu o trzecie miejsce Radioaktywni Siedlce pokonali Energę 2:0, grając w pierwszym secie do stanu 29:27. Drugi set znacznie szybszy – 25:22.
Mecz o pierwsze miejsce miał największy chyba doping w całym turnieju, a to za sprawą zespołu TSG, który życzył ZP powtórki z poprzedniego roku. Po bardzo przeciętnym pierwszym secie, drugi był wspaniałą walką dwóch wielkich zespołów. Do ostatniej piłki Mrozy liczyły na złoto. Oldboy Łuków pokonał jednak mroziański zespół 2:0, a drugi set przejdzie do historii, gdyż skończył się wynikiem 35:33.
Po tak wielkich emocjach przyszedł czas na nagrody. Tak więc puchar i medale za I miejsce z rąk posła Czesława Mroczka otrzymali zawodnicy Oldboy Łuków. Za II miejsce nagrody odebrał kapitan ZP Mrozy z rąk wójta Dariusza Jaszczuka. Trzecie miejsce Radioaktywnych Siedlce udekorował prezes ZNP Stanisław Mejszutowicz. Puchar za IV miejsce zespołowi Energa Ostrołęka wręczyła Agnieszka Juszczak. Najlepszym zawodnikiem został uznany Konrad Osypiński z Łukowa, najlepszym atakującym uznano Pawła Michalaka z Siedlec, a rozgrywającym – Wojciecha Tymińskiego z Łukowa. Najlepszym zawodnikiem powiatu mińskiego uznano Karola Szymańskiego z ZP Mrozy, gdzie również grał ulubieniec publiczności – Kamil Filipek. Krzysztof Pieniak serdeczne dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIII Memoriału.

Numer: 2011 19   Autor: (jaz)