Międzypowiatowi pływacy

Aquapark niedawno był areną zmagań młodych pływaków ze szkół podstawowych z pięciu powiatów wyłonionych w drodze eliminacji. Do Mińska Mazowieckiego przyjechali uczniowie z Sokołowa, Siedlec, Węgrowa, Garwolina i Sulejówka, aby rywalizować w ramach mistrzostw regionu siedleckiego. W zmaganiach z wodą i przeciwnikami wzięło udział 196 zawodniczek i zawodników

Basenowy szał

Międzypowiatowi pływacy / Basenowy szał

W odświętnie udekorowanej pływali uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MOSiR-u Robert Smuga, który na sesji rady miasta zaprosił radnych na to niecodzienne wydarzenie. Z zaproszenia skorzystał tylko Waldemar Mirecki i Michał Góras, którzy między innymi dekorowali zwycięzców zmagań. W zawodach uczestniczył również Tadeusz Batorowicz ze Szkolnego Związku Sportowego w Siedlcach, który wysoko ocenił organizacje, sędziowanie i przebieg mistrzostw.
Wtorkową rywalizacje zainaugurowały dziewczęta klas I-IV w stylu grzbietowym na dystansie 25 m. Niestety, żadnej mińszczance nie udało się zdobyć tutaj medalu. Najlepsza była Natalia Kuć z SP-6 (7. pozycja) i Joanna Chabrowska z SP-2 (12.). Także w stylu klasycznym na podium nie było mińszczanek. Gabrysia Luba z SP-5 zajęła tutaj 7. miejsce, Wiktoria Ładno z Dębego Wielkiego – 9., a 12., 13. i 18. pozycją zajęły kolejno: Iza Wilk z SP-2, Aleksandra Pawlica z SP-6 i Paulina Ponikowska z SP-2. W stylu dowolnym było już trochę lepiej, bo zaraz za czołówką (na 4. miejscu) znalazła się Natalia Kuć z SP-6. Cztery pozycje niżej wylądowała Wiktoria Ładno z Dębego, a zaraz za nią Sylwia Stupnicka z SP-6.
Dziewczęta klas V-VI rywalizowały na dystansie 50 m. W stylu grzbietowym na miejscu 12. znalazła się Dominika Dmowska, na 14. Marta Paczuska – obie z Sulejówka, a dwa ostatnie (16. i 17.) przypadły Natalii Cecotce z SP-6 i Justynie Maliszewskiej z SP-1. W stylu klasycznym na najwyższym stopniu podium także nie było mińszczanek. Najlepsze były: Paulina Bystrzycka z SP-1 (6.), Ewelina Gadomska z SP-2 (10.), Oliwia Lulko z SP-1 (12.) i Ola Łąpies z SP-2 (16.). Paulina i Ola walczyły również w stylu dowolnym i zajęły kolejno 11. i 18. miejsce.
W kategorii chłopców klas IV i młodszych w stylu grzbietowym mińszczan znów nie było na podium. Na 10. miejscu uplasował się Dominik Dźwigała z SP-2, za nim znalazł się jego szkolny kolega Daniel Dąbrowski i Marcin Kacprowicz z Kałuszyna. Natomiast miejsca 14. i 15. zajęli kolejno Mikołaj Kuca z SP-2 i Wiktor Sawicki z Dobrego. Styl klasyczny opanowali sokołowianie. Najbliżej czołówki był Mateusz Grudziński z SP-2, który zajął 4. pozycję. Trzy miejsca niżej uplasował się Prometeusz Polkowski z SP-2, a końcową trójkę stworzyli uczniowie SP-6: Michał Młot, Mikołaj Walendziak i Paweł Krupiński.
Chłopcy klas V-VI mieli do pokonania dystans 50 m. Reprezentanci naszego powiatu w stylu grzbietowym zajęli, niestety, ostatnie miejsca. Na pozycjach 12-15 znaleźli się kolejno: Przemek Wyszogrodzki z Kałuszyna, Piotr Matejczuk z SP-2, Paweł Rakowski z SP-1 oraz jego szkolny kolega Damian Poletyłło. W klasyku również nie było najlepiej. Mińszczanie zdobyli 6., 8., 12., 16. i 17. miejsce. A byli to: Krzysztof Brąblik (SP-1), Olek Żywicki (SP-2), Mikołaj Komorek (SP-5), Arek Marczak (SP-2) i Maciej Szmidt (SP-1). W stylu dowolnym do reprezentantów również należały ostatnie pozycje. Na miejscu 13. uplasował się Rafał Ręczajski z Mrozów, na 15. – Robert Kieniewicz z SP-6, a na 16. – Kamil Miszkurka z SP-1.
Na podkreślenie zasługuje jednak bardzo dobra postawa sztafety dziewcząt z mińskiej Dąbrówki, która pokonała sztafetę z Sulejówka poprawiając o 17 sek. rekord zawodów powiatowych. Wszyscy mińszczanie, biorący udział w zawodach poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Numer: 2011 16   Autor: (jk, ms)