Ogólnopolskie turnieje

Od 23 do 27 marca w Nowej Rudzie na Śląsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowy Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach 100-polowych

Złote warcaby

Ogólnopolskie turnieje / Złote warcaby

Impreza zgromadziła 148 zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali w podziale na płeć w 12 grupach wiekowych. Wśród nich było 10 zawodników MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz dwóch zawodników z Diagramu. Turniej trwał 5 dni. Pierwszego dnia odbyły się mistrzostwa w grze błyskawicznej, podczas których zawodnicy mieli 5 minut na rozegranie partii, a w pozostałe dni rywalizacja odbywała się na dystansie 90 minut na zawodnika. Zawodnicy z Mazovii w turnieju głównym zdobyli 6 medali. Połowę z nich stanowią złote medale, które wywalczyli: Stanisław Urbanek, Natalia Sadowska, Łukasz Kosobudzki. Dwa srebrne medale zdobyli Ewa Kosobudzka oraz Damian Derlatka. Jeden brąz jest zasługą Roberta Kaczmarskiego. Zajęcie miejsca na podium w tych mistrzostwach jest równoznaczne z powołaniem do kadry na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata. W mistrzostwach błyskawicznych medale zdobywali Natalia Sadowska, która wywalczyła złoto oraz Ewa Kosobudzka – srebro, a brąz wywalczył Robert Kaczmarski.

Numer: 2011 15   Autor: (mr)