Ósma giełda szkół

Wymyślona przed ośmiu laty giełda szkół średnich ma się dobrze. To zasługa Mechanika, który w trudnych czasach dla kształcenia zawodowego chciał przypomnieć gimnazjalistom o swoich walorach. W ubiegłym roku kandydatów na maturzystów przyjęła Siennica, teraz giełda wróciła do Mińska. W auli ZS-1, czyli budowlanej Królówki będzie nie tylko przestronnie, ale i ciekawie...

Wybiorą w Królówce

Ósma giełda szkół / Wybiorą w Królówce

Piątek 1 kwietnia nie będzie do końca prima-aprilisowy. Na pewno nie w auli przy ul. Budowlanej, którą odwiedzi prawie dwa tysiące gimnazjalistów, ich rodziców, nauczycieli z powiatu mińskiego i ościennych gmin, jak chociażby Kołbiel czy Strachówka.
To dla nich mińskie szkoły przygotowały ponad 1600 miejsc w 54 oddziałach, wśród których jest kilka nowych rodzynków edukacyjnych. To klasa politechniczna z rozszerzoną matematyką, fizyką oraz dodatkowymi blokami zajęć z wiedzy technicznej, podstawami komputerowej geodezji w ZS-1, obuwnik i optyk mechanik w zawodówce ZS im. MSC oraz klasa technikum kelnerskiego w Janowie.
– Gorąco powitamy uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców w pięknie zadrzewionym terenie pomiędzy parkiem miejskim a rzeką Srebrną, czyli w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Budowlanej 4 – zaprasza dyrektor Małgorzata Beczek.
Specjalnie dla gości młodzież szkół ponadgimnazjalnych przygotowała prezentacje, interaktywne dyskusje panelowe, rozmowy z doradcą zawodowym, spacer, pokazy i niespodzianki. Można też uczestniczyć w sesjach naukowych z historii, biologii i fizyki przygotowanych przez nauczycieli i młodych pasjonatów.
Podczas giełdy uczniowie i ich rodzice mogą uzyskać informacje o ofercie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, nowych kierunkach i zawodach, porozmawiać z uczniami różnych szkół z powiatu mińskiego.
Gospodarzom giełdy zależy nie tylko na godnym przyjęciu gości, ale także wypromowaniu klas zawodowych, a szczególnie wspomnianego nowego kierunku nauczania. Stąd na promocyjnej fotografii nie zabrakło akcesoriów geodezyjnych, które wypełniają przestrzeń między prymusami i zarazem stypendystami kuratora i starosty. A są nimi Maciej Gańczak kl. III LOW (przysposobienie wojskowe) ze średnią 5,50, Piotr Strzelec kl. III BUD A (technik budownictwa) ze średnią 4,94, Karolina Wieczorek kl. IV BUD (technik budownictwa) ze średnią 4,92, Tomasz Damętka kl. II BUD (technik budownictwa) ze średnią 4,85, Tomasz Skup kl. IV DR (technik drogownictwa) ze średnią 4,85, Olga Marszał kl. II LOW (przysposobienie wojskowe) ze średnią 4,8, Rafał Farbiś kl. IV DR (technik drogownictwa) ze średnią 4,72 oraz Radosław Krupka kl. I GEO (technik geodeta) ze średnią ocen 4,64. Gratulujemy.
Oficjalne otwarcie giełdy w piątek 1 kwietnia o godz. 10.00 w auli szkoły, a po nim nastąpią prezentacje artystyczne rodziców, uczniów i nauczycieli Królówki. Będzie czas na zwiedzanie stoisk promujących szkoły powiatu mińskiego przez vipów, a od 11.00 zastąpią ich zorganizowane grupy z gimnazjów. Jeśli ktoś nie zdąży, będzie miał czas na indywidualne peregrynacje aż do 18.00.

Numer: 2011 14   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *