Judo

W miniony weekend judoczki i judocy z UKS Judo KONTRA z Mińska Mazowieckiego startowali w pierwszych tegorocznych zawodach o Puchar Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo w Skierniewicach

Brąz radości

Judo / Brąz radości

Na szczególne uznanie za występ na tych zawodach zasłużyli sobie: Klaudia Rawska z Gimnazjum w Jakubowie oraz Robert Rybczyński z GM-3 w Mińsku Mazowieckim. Udało się im zdobyć po brązowym medalu – Klaudii Rawskiej w wadze 63 kg, a Robertowi Rybczyńskiemu w wadze 81 kg. Oboje przegrali tylko po jednej walce ze zwycięzcami w swoich kategoriach wagowych. Inni zawodnicy z mińskiego klubu, którymi byli: Aleksandra Kokoszka (44 kg) i Paulina Przyczyna (52 kg) zdobyły VII miejsca odpowiednio do swoich kategorii. Osiągnięte wyniki są dobrym prognostykiem przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się na początku maja w Białymstoku.
Przypominamy, że w ubiegłym roku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Józefowie brązowy medal zdobyła Ola Kokoszka, a Zbyszek Cieślik był piąty. Natomiast Klaudia Rawska i Robert Rybczyński zdobyli siódme miejsca.

Numer: 2011 13   Autor: (mr)